HEAVY METAL DÜNYASININ DEVLERİNDEN SKID ROW'UN VOKALİSTİ J. SEBASTIAN BACH YENİ GRUBU İLE VERDİĞİ İSTANBUL KONSERİNDE METALCİLERİ DERİNDEN SARSTI.

07. Aralık gecesi İstanbul Beyoğlu'nda bulunan Yeni Melek Gösteri Merkezinde unutulmaz bir konser veren Sebastian Bach, seyircinin gösterdiği coşkuya kendisi de inanamadı. Vücudunu saran işlemeli deri kostümü, uzun sarı saçları ile sahnede göründüğü andan itibaren konser bitimine dek üstün performans sergileyen Bach, salona sığmayan seyirciye dağıttığı enerjisi ile hayranlık uyandırdı. Her şeye rağmen eski grubunun tadından ve CD kayıtlarındaki performansından zaman zaman uzaklaştığı gözlense de Bach coştu, coşturdu. Gerek yüksek volümü kaldıramayan salon akustiği, gerekse aşırı tezahüratlı, çığlıklı konser atmosferi, temiz müzik dinlemeyi bir ölçüde etkiledi. Ayakta izlenen konser boyunca bitmez tükenmez enerjisiyle sahnede ayak basmadık yer bırakmayan yakışıklı sanatçı, Best Of Albümüne aldığı parçaları sundu.

Sebastian Bach'ın fırtına gibi başlayıp devam ettiği konserin de, kablosundan tutup, mikrofonu seyircilerin başlarının üzerinde kement gibi çevirmesi ve sahne show'u içinde bir ara geri geri giderken, yere düşüp boylu boyunca, sırtüstü yuvarlanması izleyiciler arasında korku ve heyecan yarattı! "Youth Gone Wild", "18 and life", "Monkey Business", "I remembre you" seyirciyle birlikte söylendi. Renkli spotlar ve sahne ışıklarıyla yıkanan grup üyeleri içinde tüm parçalara ritimleriyle sağlam bir temel oluşturup yayan davulcunun yüksek kondisyonu, bas gitaristin salona bulut gibi oturan bas akorları, hayranlık uyandırdı.

İstanbullu metal severlerin beğeni ile izledikleri konserde Sebastian Bach, sahnenin ön ve orta bölümünde yer alan fanatiklerden iki seyirciyi sahneye alarak kısa süre birlikte attıkları canhıraş çığlıklarda show'una onları da ortak etti. Bu seyircilerin sahneden salona geri dönüşleri, kendilerini seyircinin üzerine fırlatarak oldu! 17-27 yaş aralığında ki izleyicilerin takip ettiği ROCK FM 94,5 sponsorluğunda gerçekleşen konserde güvenlik görevlilerini güç durumda bırakacak hiçbir taşkınlığa, kargaşaya, izdihamdan meydana gelen bir bayılma olayına rastlanmadı.

Güçlü bir sese ve derin gırtlağa sahip Sebastian Bach, metal müzik türünün gücünü hafızalara ve de kulaklara iz bırakırcasına kazıdı. Konser sonunda tek parça için bir kez daha sahne alan Bach son parçasından sonra grubunu toplayıp seyirci önünde hep birlikte vedalaşırken el sallayıp, ayrılmaktan duyduğu üzüntüyü ifade edercesine eliyle ağlama figürü yaparak sahneyi en son kendisi terk etti.

Görevliler, zeminde uzanan kabloları, gitarlara çılgın sesler çıkartan ayak pedallarını, toplarken Marchall amplilerden yükselen sesler, kulaklarda çınlamayla beraber geçici sağırlık meydana getirdi. 21.30 da başlayan Sebastian Bach fırtınası gece yarısı dindi!