x
 
       
x                
       
x                

12.si düzenlenen Autoshow Otomobil fuarı
09 -19 Ekim tarihleri arasında CNR Expo
fuar merkezinde ziyaretçilerini ağırladı.

Üretici firmaların 2009 model araçlarını görücüye çıkarıp sergiledikleri fuarda, otomobil modellerinden çok stantlarda görevli birçoğu yabancı ülkelerden gelen fotomodeller zarafet ve güzellikleriyle ilgi odağı oldular. Fuarın bir başka dikkat çeken özelliği ise olağanüstü güvenlik tedbirleri içinde sunulan araçlar için görevlendirilmiş özel koruma görevlileri ile ayak izlerini silerek sürekli temizlik yapan, araçları mücevher gibi parlamalarını sağlayan işçiler oldu.

8 dev salonda sergilenen otomobiller için ayrılan platformlar, yerden ve üstten sürekli değişen ışık efektleri, renk armonisi, dev plazma ekranlarda gösterilen videolar, izleyicileri etkilerken hayran bıraktı. Açık renk araçlar sadelikleri ile dikkat çekerken, yeni model araçların dinamik yapıları, far ve stop lambalarındaki tasarım değişimi gözlerden kaçmadı.

Başta Porsche’nin değişik modellerini görerek birinci salondan içeri giren ziyaretçiler, Audi, BMW, Ferrari, Jaguar, Mercedes Benz, Mazda otomobil modellerinin yanından uzun süre ayrılamadılar. Fuarın gözdelerinden olan Lamborghini Gallardo LP 560 ve Murcielago LP 640 olmak üzere sergilenen iki modeliyle, bu dünyadan çok başka bir gezegene ait araçlar olduğu hissi uyandırdı!

200 yakın firma ile 48 markanın yer aldığı fuar alanında ekonomik tipte küçük araçlar fiyatlarıyla cazip göründüler. Toyato, Fiat, VW, Volvo, Mini Land, Nissan, Renault, Hyundai, Mitsubishi, Opel, Citroen, Kia, Subaru, Seat, Skoda, Nissan, Suzuki, Chery, Proton, Rover, Chevrolet, Saab, Jeep, Dodge, Chrysler, Bentley, Smart, Dacia, Daihatsu, Geely, Tata, Ford, Honda, Peugeat tanınmış markaların beğenilen modelleri büyük ilgi topladı.

Üstü açık otomobiller kadar, Alfa Romeo, Jaguar, Ferrari, Maserati son modelleriyle göz kamaştırdı. Her yıl olduğu gibi bu yılda foto modellerle birlikte cep telefonları hafızalarına sayısız kere kaydedilen otomobiller hayalleri fazlasıyla süsledi.
       
x
 
       
x                
       
x                
       
x                
       
                 
       
Ana Sayfaya dönmek için Tıklayınız

Otomobil konulu diğer sayfaları için tıklayınız...