x                

İstanbul AUTOSHOW 2015

Autoshow üç yıl aradan sonra 22 Mayıs-31 Mayıs 2015 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde açıldı.
Dünyanın Yeni Harikaları sloganıyla ziyaretcilere sergilenen yılın otomobilleri büyük beğeni kazandı. Fuarda 27 yeni otomobil modeli tanıtılırken bu araçlardan iki tanesi dünyada ilk kez izleyici ile İstanbul Autoshow’da karşılaştı.
Ekonomik modeller, çocuklu aileler için içi, bagajı geniş ferah araçların yanı sıra, 4x4 benzeri yüksek araçlar ile konfor ve teknolojinin bütünleştiği otomobiller, firmaların yarış pistleri için tasarladıkları pist araçları da ilgi çekti.


Bu yıl 22 Mayıs-31 Mayıs 2015 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde açılan 15. İstanbul Autoshow 2015 fuar ziyaretçilerini, fuar girişinde nostaljik anlar yaşayacakları keyifli bir sürprizle karşılaştılar. 1982-1986 yılları arasında ABD'de yayınlanan ve Türkiye dahil dünyanın birçok ülkesinde popüler olmuş televizyon dizisinin Kara Şimşek’ini fuara konuk edildi.
Kendi kendine yol alabilen ve konuşabilen yapay zekalı efsane otomobil Kara Şimşek, Generali Sigorta'nın konuğu olarak İstanbul'a getirilerek sergilendi, büyük ilgi çeken otomobil ile ziyaretçilerin adeta fotoğraf çektirme yarışına girdikleri gözlendi.

Otomotiv teknolojisindeki son gelişmeler ile geleceğin tasarım harikası otomobillerini merak edenlerin gözde etkinliği olan İstanbul Autoshow 2015’de spor otomobillerin sergilendiği standlar, her yıl olduğu gibi bu yıl da ziyaretçilerin uzun süre ayrılamadıkları yerler oldu.

Basın toplantıları, marka yöneticilerinin açıklayıcı konuşmaları video gösterileri sonunda üzeri örtülerle kaplı beklerken tanıtıma katılan birbirinden alımlı modellerin örtüleri açması sonrasında alkışlarla karşılandı. Autoshow 2015 Fuarında VW, Porche, BMV, Honda, Ford, Skoda, Ferrari, Jaguar, Audi, Bentley, Kia, Subaru, Mazda, Nissan, Renault, Citroen, Fiat, Opel, Meserati, Jeep, Aston Martin, Hyundrı,Toyato, Mitsubishi Motors, Dacia, Ssangyong, Peguet, Suziki, Sert, Land-Lover, Mercedes Benz, Lexus gibi markalar katıldı.

Aston Martin Türkiye, “Güç, Güzellik ve Ruh” marka sloganlarının yansıması olan muhteşem araç modellerini, İstanbul Autoshow 2015’te sergiledi. Autoshow 2015 Aston Martin Türkiye standında, sınırlı sayıda üretimi gerçekleştirilecek “Lagonda Taraf” ve yalnızca 100 adet üretilen, yarıştan ilham alınarak tasarlanan bugüne kadarki en güçlü Vantage GT12, Türkiye’de ilk kez görücüye çıktı.

Autoshow fuarı için KİA tarafından özel olarak davet edilen dünyaca ünlü manken Erin Heatherton KİA otomobil markasının CEE’D GT-LİNE modeli tanıtımında boy gösterdi. Ünlü model basın mensupları ve davetlilerin kendisine gösterdikleri yoğun ilgiye hayli şaşırdı, fuar alanında kalabalık arasında korumalar eşliğinde zorlukla yol alan model, Hakan Çelik ile CNN adına bir de röportaj gerçekleştirdi.
Autoshow 2015 fuarında fuar süresince müzik ve dans gösterileri, radyo canlı yayınları, solo performanlar, Tüyap yarış simülatörleri, tiyatro oyunları gibi çeşitli etkinliklere ve 4. Salon "Basın Sokağı"nda yayın standlarına yer verildi.

       
x
 
       
x                
       
x                
       
x                
       
                 
Ana Sayfaya dönmek için Tıklayınız

Otomobil konulu diğer sayfaları için tıklayınız...