Yazı ve Fotoğraflar: Haluk Özözlü
İstanbul'un İncisi Boğaz'ın İstinye Marinasında Bir Güzel Model "2017 Miss Polonya" NİKOLA KORNİLUK

Güneş ışınlarının ekvatora yatay geldiği Ekim ayının sonuna yaklaştığımız parlak, bir o kadar da aydınlık, net günlerden biriydi, hafta ortası Boğaz henüz sakin öğlen üstü saatlerini yaşarken Arnavutköy’den başladım yol almaya. Yalılar akıntı burnu, Bebek, Rumelihisarı, Aşiyan, Baltalimanı , Emirgan derken İstinye’ye gelmişim. Yüzlerce yürüyüş yapan, oturan, bisikletle geçen arasından İstinye Marinayı henüz dönmüştüm ki oturuşu, duruşu ile daha 100 metre uzaklıktan yerine yakışan fotoğrafı güzelleştiren birini görmüş, ilk kareyi kurtarma adına çekmiştim.
Önünden geçerken “can I take your photo” dediğim anda “of course” diyerek yutkundu ve çekime hazır hale geldi.
Kafamda deli sorular, meslek hayatım boyunca aşinayım kamerayı kaldırdığım anda yüzünü kapatanlar, yolunu değiştirenler izin istediğimde kimsin, neden çekiyorsun, ne yapacaksın, nerede çıkacak, gerek yok, hayır, istemiyorum diyenlere alıştığım için, bu dünden razılığı açıkçası yadırgamıştım.
Nerelisin dedim Polonyalı diye cevapladı. Modelmisin dedim evet dedi.
Biliyorum biz de hangi kıza aynı soruyu sorsam aynı cevabı almıştım. Üstelemedim.
Yıllar önce profesyonel mankenler deklanşör sesini duyunca uyarı beklemeden pozisyon değiştirir, senin şöyle yap böyle yap demene vakit, gerek bırakmazlardı.
Elimdeki makine dijital üstelik el kamerası deklanşör sesi filan da yok. Bilemedim tanıyamadım 7-8 kareyi yeterli buldum, çekim üç dakikada bitti, eyvallah deyip ayrıldım, giderken çektiğim fotoğrafları istermisin diye sordum, memnun olurum dedi ismini söyledi.
O kruasanlarını yemeye ben Yeniköy’e yürümeye düşüne düşüne devam ettim.
Ne kadar rahat poz verdi, kameraya nasıl bu kadar alışık, ilk kez gördüğü birinin kamerasını hiç mi yadırgamaz insan, diye cevapsız sorular liste oldu kafamda. Eve dönünce google yazdım ismini, cevapları aldım, ağızım açık kaldı. Kız güzellik yarışması finalistiymiş, 2017 Miss Polonya seçilmiş.
Profesyonel model, manken, googla da fotoğraflar, you tube de klipler, dünyanın çeşitli yerlerinde çalışmaları olan Nikola, 23 yaşında, 1.75 cm boyunda, 52 kg, Opole Üniversitesi'nde lojistik öğrencisi.
Mütevazı, masum yüzlü, pozitif, ses tonuna hâkim, her hareketi, duruşu fotoğraf olan biri,
Açık renk tenli, göz çevresine bana göre koyu renk çekilmiş far arasında uçuk mavi renk gözlü, Yunan tanrısı Helen gibi bir omzunu açıkta bırakan, beli düğüm motifli şeker pembesi bir penye svetşört altına giydiği, eşofman altı, spor ayakkabı ile kıyafetini tamamlanmış.
Sayfayı yaparken kendime kızdım, Yeniköy’de bir güzel model, kapak kızı bulmuşsun, yanı başında tarihi çeşme var, çiçekler, ağaçlar, iskele, yatlar, fonda yalılar, gemiler bile var, niçin daha iyisini çekmiyorsun, daha neyi bekliyorsun dedim, zira bu model ile çok daha iyi fotoğraflar olurdu.
24 Ekim 2019 İstanbul...Diğer Ünlüler sayfaları için lütfen tıklayınız...

Sihirlitur ana sayfasına dönmek için lütfen tıklayınız...