GÜNÜN FOTOĞRAFI "TAŞIMA BİZİM İŞİMİZ HER TÜRLÜ TAŞIRIZ ABİ"

22 Haziran Pazartesi saat 16.00 uzaktan gelen gemide ki alışagelmedik görünümü yandan önden anlamak hayli zordu. Muhtemelen taşınacak gemi boylu boyuna uzunlamasına sığmayınca "demokrosilerde çareler tükenmez" misali bu defa gemiyi enine koymuşlar. Gemilere tepeden bakanlar artı şeklinde, denge çubuklu ip canbazı gibi yol alan gemiyi yaklaşana dek pek anlamasalar da arkasından dalga yoksa sorun yok dercesine bakakaldılar.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "KORONA MASKESİ HAYATİ ÖNEM TAŞIYAN BİR AKSESUAR OLDU"

Dünyada olduğu gibi 2020 yılı Mart ayından bu yana ülkemizde de kendini acı şekilde hissettiren Korona Virüs salgını günün koşullarına göre maskeyi vazgeçilmez yaparken kısa süre sonra hayati önem taşıyan maskeler kıyafetlerin bir aksesuarı konumuna büründü. Elbiseleriyle aynı kumaştan yapılan maskeleri kullananlar gibi, esprili maskeler de yaratıcılığın sınırlarını zorlamaya devam ediyor. Kuru kafalı maskeyi tercih eden ise bir motosiklet sevdalısı.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "DENİZ NEREDE"

Avrupa Kıtasının sahili ve Meclis-i Mebusan Caddesi boyunca Fındıklı'dan Karaköy'e üç km yürürseniz sol tarafınızda birbirine bitişik beton yapım çok katlı binalar görüyorsunuz. Ön tarafa büyük boy Ara Güler afişler, koyup paravan arkasında yükselen binalar ile sahil boyu dolmuş ise göremediğimiz Deniz için DENİZ SENİN yazmak ne demek oluyor? Okul, Antrepolar, Galataport sonrası Karaköy'de 80 metre kadar yüzer iskele yanında kalan cephede denize yaklaşabilirsiniz. Geldiğimiz tarafa dönüp bakacak olursak Kabataş vapur ve motor iskeleleri denize yaklaşmaya izin vermez, Dolmabahçe Sarayı boyunca denizi görmeden gelenler, Barbaros Beşiktaş İskelesinde denizi görebilir, Ortaköy'e dek denizi görmekten mahrum üç kilometre daha yol alır, meydanda yeniden ancak denizi görebilirler?

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Koltuk Sevdası "

İstanbul son 20 yılda karikatür gibi bir kente dönmüş durumda, biraz dikkatli bakarsanız her tarafta bir absürt konu ile karşılaşabiliyorsunuz. İşte bunlardan bir başkası Tahtakale Uzun Çarşı'da daracık bir sokak, kaldırımda kesilmiş bir ağacın geriye kalan tomruğunun üzerine ayakları olmayan bir ofis koltuğu monte edilmiş, kimse götüremesin diye bir de arkasından iple bağlanmış, yanında kağıt toplayıcısının topladığı bir çuval sermayesi, daha yanında umumi tuvalet hizmet veriyor. Koltuk derseniz kolluklu deri, yeri derseniz makam gibi etrafı taş basamak döşeli.
Böyle bir durumda sokaktan gelene geçene karşı, bu koltukta nasıl kurulup oturulur, akıl alacak gibi değil.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Oyuncak araba arabası"

Yeni Yıl dönemi gelince çocuklara hatta büyüklere hediyeler alınır, özellikle de oyuncak arabalar çocukları pek sevindirir. 2020'ye girieken Balat Voyvodin Caddesinde tepeleme oyuncak arabalarlar dolu bu oyuncak arabası da kimbilir arabalarıyla hangi çocukları sevindirecek?.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Ağaçlar Ayakta Ölür"
Apartmanda yaşama aşkı, plazada, çok katlı binada oturma arzusuna karışınca İstanbul'un ahşap evleri bir bir fakat süratle yok oldu, derinlere inen beton temeller, yer altı suların yönlerini değiştirdi, ağaçlar kurudu, hayatta kalanlar kurutuldu. Sonuçta ağaç Gümüşsuyu'n da ki gibi duvarlara seyirlik tablo olarak resmi yapılırken bazıları da "ben bitti demeden hayat bitmez" dercesine başına ne geldiyse direndi, kesilse de kolu bacağı sürgün vermeye hayata tutunmaya devam etti, tıpkı Anadolu Kavağı Meydanında, İskelenin yanıbaşında ki anıt ağaç'ta olduğu gibi.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Kızkuleli Araba Vapuru"

Günümüz araba vapurları estetetik açıdan eskilerini aratır biçimde hizmet vermeye devam ediyor, Harem Sirkeci hattı bunların en yoğun çalıştığı güzergah. Vapurlar İstanbul siluetine çakıştığı kimi zaman böylesine şaşırtıcı, acaba photoshop da mı yapılmış izlenimi doğurabiliyor. Aslında Boğaz geçiş hakkı transit gemilerin olduğu için Harem'den kalkan araba vapuru gemilerin arkasından dolaşma mecburiyeti onu Salacak önlerine kadar getirince bu enteresan görüntü oluştu. Kızkulesinin denizin ortasında bir ada olduğunu bilmeyen turistlere fotoğraf, Kızkuleli vapur gibi yanıltıcı bir görüntü doğmuş oldu.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "ASLAN GİBİ MÜBAREK"

Günümüzde cins köpek sahiplenenlerin sayısı hızla artıyor, sokak köpeklerinin bile sahipleri var, köpek kuaförlüğü, aşısı, bakımı, aksesuar satıcılığı, köpek gezdiriciliği ciddi iş kolu oldu.
Trafik ışıklarında Kırmızı da durduk, tam şoför camını açtım ki solda ki otomobilde adeta bir aslan duruyor. Hemen 2 kare fotoğrafını çektim, gazı kökledim. Boynu kalın yelesi geniş, pençeleri aslandan farksızdı, duruşuyla itiraz gücü bırakmıyordu. Bu pahalılıkta ne yer, ne içer, gerçekten köpek mi yoksa aslan mı, bu nasıl gidiş diye diye pes ettim.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "AĞAÇ ÖZLEMLİ SADABAT YOLU RESİMLERDE YAŞATILIYOR"

Başlıkta ki gibi burası İstanbul'un Kağıthane semti Sadabat mevkii, dünden bu yana inanılmaz değişimler geçirdi, göze sığmayan binalar, plazalar, gökdelenler yapıldı, yeşili azaldıkça azaldı, mesire yeri havası gravürlerde kaldı. Yerleşime açılan alanlarda elektrik tüketimi de arttı, trafolar yapıldı, betonlaşan caddelerde, meydanlarda ağaç hasreti başladı, bu defa duvarlar özlemlerle resimlendi. Doğa ben de buradayım der gibi fırsat bulabildiği yerlerde filizlenip ben de varım diyor, burada da "Osuruk ağacı" denilen türüyle varlığını hissettirmiş...

GÜNÜN FOTOĞRAFI "DİREKLER ARASI"

Araç park edilmesin diye çeşitli uygulamalar yapılıyor, bunlardan birisi de iki direk dikip, arasına zincir germek, asma kilitle bağlamak. Ne var ki demokrasilerde çareler tükenmez lafını doğrularcasına park yeri bulamayan sürücü basit, uygulaması pratik formülü ile zinciri kaldırıp altına girerek aracına park yeri yaratmış.
Oysa polish cila, verniği korur, vernik otomobil boyasını, boya kaportayı korur, bunlar sırayla çizilirse su damlaları kaymaz, saç nem kapar çürüme kanser gibi boya altında belli olmadan ilerler, dolaysıyla tavan kubbesi saçı çürür.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "İstanbul Aşkı "

İstanbul'a gelen turistler gördükleri karşısında kente hayran oluyor bir çok anı fotoğrafı çekiyorlar.
Bir grup Japon turist ise İstanbul aşklarını Eminönü sahilinde satın aldıkları susamlı sokak simitlerini üst üste çakıştırıp yaptıkları kalp şekli içinden bakarak muhtemelen Yeni Cami'yi fotoğraflıyorlar.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Tarz ve üslupta sınır yok"

Güneşli, Bağcılar, İkitelli, Beylikdüzü E 5 tarafı, Basın Ekspres Yolu gibi semtler ve güzergahlar, İstanbul'un yeni yerleşim yerleri. Ne var ki hızla büyüyen kentt öngörüler zamanında yapılamadığı için biten yolların yanına hala yeni yan yollar yapılıyor, yetersiz kalanlar genişletiliyor, viyadükler, geçitler ilave ediliyor. Kentin karakteristik mimari tarzı, klasik bir yapı üslubu olmadığı için bireysel çalışmalar arasında farklı tasarımlar da dikkat çekiyor.
Özellikle dışardan ve tepeden sarkıtılan kabinlerden cam silmeli plazalar arasında dışarı taşmalı yapılar, Çin Seddi benzeri siteler de görülebiliyor, mağara benzeri göz göz olanlarla labirent veya asimetrik olanı da bulunuyor.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "İşler kesat "

15 Mayıs 2019 çekilen bu fotoğrafta, İstanbul tekrarlanacak olan yerel seçimleri bekliyor. Taksiler boş dolaşıp yakıt yakmak yerine sağa çekip müşteri beklemeyi yeğlemiş. Taşımak için yük beklemekten sıkılan bir taşıyıcı ise çek çek arabasının içine yatıp uyuyacak kadar zaman bulabilmiş. Bütün bunlar kentin en hareketli merkezi Eminönü Yeni Cami önünde sabah 11.30'da çekilmiş bir fotoğraf karesinin yansıttıkları.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "İş bekleyen sırt hamalları "

25 Nisan 2019 yerel seçimler de bitmiş, Dolar 6 TL ye dayanmış, benzin 7 TL'yi geçmiş. İstanbul Sultanhamam, Bahçekapı kumaş mağazalarının, depolarının merkezindeyiz. Bir zamanlar asansör olmayan eski hanların üst katlarına depolara daracık merdivenlerden gün boyunca durmaksızın sırtta top top kumaş çıkartan, Anadolu'dan yapılan siparişle yine aynı şekilde kumaş toplarını indiren kamyonlara yükleyen sırt hamalları, günümüzde kendilerini simgeleyen heykelin dibine çökmüşler bir ümit iş bekliyorlar.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Şükret İstanbul "

Nisan 2019

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Selfie Çekme Çılgınlığı"

Selfie çekmeden duramaz, yürüyemez, yemek yiyemez olduk. Selfie çılgınlığı öyle bir hale geldi ki her anımızın selfisi var. Trafikte direksiyon başında oturanlar bile trafik lambalarında ki duraksamalarda, güneşlikte bulunan aynalara veya dikiz aynasına bakmak yerinde portresinin selfiesini çekip fotoğrafına bakar hale geldiler. Herkesin içinde tekrar tekrar bıkmadan usanmadan adım başı çekilen portre fotoğrafları aynı anda sevilen arkadaşlara gönderiliyor, sonra da gelecek beğeniler bekleniyor. İşte bir kare fotoğrafta beş ayrı kişi mutlu mesut selfie çekmekle meşgul.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Müzede otopark "

Tarihi topların dili olsa da konuşsa. Dünyanın hiç bir müzesinde sergilenen tarihi eserlerin arasına araçları park etmezler. Beşiktaş Deniz Müzesi önüne savaşan tarihi topların yanı otopark muamelesine uygun görülmüş.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Kent Mobilyaları Betona Teslim"

Kent içinde park sayısının azaldığı, yeşil alanların daraldığı, kalanların ise beton hakimiyetine geçtiği görülüyor.
Beton, asfalt ya da taş kaplama zeminler, beton kalıp saksılar, beton döküm veya granit taş park bankları beton direkler, beton çöp kutuları arasında kısa bir öğlen molasında dinlenmeye çalışanlar, denizin yanı başında olduklarını halde denizi bile göremez hale geliyorlar.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Yazın Aramayınız, Göremezsiniz Bu Kışlık Tabela "

İstanbul Belediyesinde çalışan ve bu tabelayı buraya Kabataş İskelesi karşısı Set duvarına iki yıl önce asan görevli sarmaşıklar yapraklanınca tabelanın görünmez olduğunu ve olacağını hesap edememiş.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Reklamın İyisi Kötüsü Olmazmış"

Eminönü'nde yer alan "Balık Ekmek satan tekneler, balık ekmeğin koskocaman bir de maketini yapmışlar maşallah pek iştah açıcı olmuş insanın maketi yiyesi geliyor.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Küfe hamalları ümitsizce taşıyacak bir şeyler bekliyorlar "

Artan maaliyetler, olumsuz hava koşulları gibi nedenlerle zamlanan sebzeler meyveler derken eskisi kadar alış gücünü kaybedenler, çarşılardan, pazarlardan, marketlerden öyle kolları koparcasına fileleri, poşetleri, çantaları doldurup dönemiyorlar. Hatta kilo yerine yarım kilo, tane ile alış veriş yapanlar daha sık görülür oluyor.
Hali vakti yerinde olanlar alış verişe çıktıklarında pazarlarda dolaşan küfe hamallarını veya çarşılarda paketlerini taşıyıp araç parkına kadar yardım edenleri artık kaybediyoruz.
Küfe hamalları semt pazarından, ünlü Beyoğlu Balık Pazarından çekilir oldular, son kalan bir kaçı Kadıköy Çarşısı'nda işlerini yapmak için direniyor, umutla üç beş kuruş kazanırız diye yağmur, kar, soğuk demeden alış veriş edeceklerin paketlerini taşımak için elleri çeplerinde yolunu gözlüyorlar.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Galataport'ta tarih senin, gelecek senin, fotoğraflar Ara Güler'in"

Yıllardır inşaatın devam ettiği Galataport sahasında tahtaperdelerle kapatılan yüzeylere yakın zamanda kaybettiğimiz ünlü fotoğraf sanatçısı Ara Güler'in dev boyutta eski İstanbul Galata, Haliç fotoğrafları asılmıştı.
Ne var ki gel zaman git zaman fotoğrafların erişilebilir boy hizası, gelip geçenlerin yazıları ve imzaları ile doldu.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Kestane Kebab El Yakıyor"

Kış mevsiminin vazgeçilmezi kestane Kebab, mevsimlerin birbirine girmesiyle tıpkı süt mısır gibi her mevsim bulunabilirlerden biri oldu. Pekiii fiyatlar nasıl derseniz asılı tabelaya bakalım. 100 gramı 10 TL, 150 gramı 15 TL, 300 gramı 30 TL diye açık açık yazılmış, bu durumda 600 gramı 60 TL, 900 gramı 90 TL, bir kilosu 100 TL ohh beee. Demek ki 100 gram kestane, bir mısır, bir simit ile 15 TL ye karnımızı doyurabiliyoruz, yalnız granit taşlardan olma buz gibi soğuk ücretsiz banklara oturmak midemizi üşütmek açısından riskli olabilir, zira kara bulutlar tepemizde.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Beylikdüzü'nün E-5 tarafı Plaza Mimarisi "

Aslında buna Günün Fotoğrafı" değil Son Yılların Fotoğrafı ismi daha çok yakışıyor.
"En yüksekten ben bakacağım", derken Amerika özentisi ile yoğrulan İstanbul mimarisi, dar alanda dikine yükselen birbirine benzemeyen plazalarla, bize ait olmayan değişik bir mimari tarz ile betondan yapı topluluğu yaratıldı.
Başta Beylikdüzü olmak üzere Bağcılar, Maslak, Güneşli bunlar içinde en belirgin betona yenik düşen yerleşimler.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Üçü Bir Yerde Açıkhava Çay Bahçesi"

Galata'da alkolsüz milli içeceğimiz demli çay öyle rağbet görmüş ki, artan talep karşısında çaydanlıklar demlik olmuş!

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Pahalı, çirkin, çok direkli araç park engeli"

İstanbul Elmadağ Divan Kavşağı ile Dolapdere arası "S" çizen yokuşun her iki kaldırımına birer metre aralıkla dikilen demir direkler sayesinde kaldırıma araç park etme imkanı kaldırılırken bu defa da yol tarafı tek şerit otopark oldu!.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Ülkemize gelen yabancı turistler yüzleri güldürdü"

Yılın ilk 3 aylık diliminde Türkiye'ye gelen ziyaretçi sayısı ise yüzde 50,5 oranında artarak 7 milyon 263 bin olarak gerçekleşti. İlk 3 ayda Türkiye'ye en çok ziyaretçi gönderen ülke ise 738 binle İran oldu. Onu, 475 binle Gürcistan ve diğer ülkeler takip etti.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Kitaplar, antikacı taktiğiyle toplanıyor "

Cep telefonları günlük hayata öylesine yerleşti ki kime baksanız gözü telefonda. Haliyle 80 milyonluk ülkede gazetelerin toplam tirajı bile 4 milyon okuru geçemiyor, kitaplar ise kitap fuardan kitap fuarına neredeyse yıllık alınıyor. Kitap fiyatlarını yüksek bulanlar için ikinci el kitap piyasası devreye giriyor, okunmuş kitapların sahaflara düşmesi bekleniyor. Bir zamanlar okunmuş gazete, bakır tencere, hurda demir toplayanlar şimdilerde kitap topluyor.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Yeşil Sevdası! "

Yıllarca yollarda, meydanlarda, sokaklarda biriken çamurdan şikayet edildi, araçlar, pantalon paçaları çamura bulandı diye sızlanıldı. Günümüz de ise her yere döşenen parke taşları, asfalt kaplamalar, yükselen beton kuleler nedeniyle bir karış toprağa, bilhassa yeşil doğaya hasret kalındı. Gün boyunca bir yerden bir yere gidenler hiç toprağa basmadan beton, asfalt, taş, demir, sentetik halılar, laminen döşemeler, marley, muşamba üzerinde hayat geçirir oldular. Beykoz belediyesi de durumdan muzdarip olmuş ki çöp kontenyerlerini görsel açıdan doğaya uyumlu olsun yeşil eksikliğini gidersin diye plastikten mamul yeşil çim halılarla kaplamış!.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Emir Demiri, Demir Ağacı kesermiş "

Çoğu zaman Doğayı sever koruruz ama öyle durumlar oluyor ki karşılaştığımız tablo ne yapacağımızı şaşırtıyor bize. Büyükçekmece Yavuz Selim ilkokulu bahçesini çevreleyen demir parmaklık, tam da sınırda yetişen kökü tek, gövdesi ikiye ayrılmış ağaçla karşılaşınca ağacın yarısını okul bahçesine yarısını yaya kaldırımına bırakmak zorunda kalmış.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "EMİTT Turizm Fuarı Açıldı "

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Tüyap Fuar alanında EMİTT Turizm Fuarı 25 Ocak'ta açıldı. Ne var ki bu yıl fuar yaşanan olumsuzluklar nedeniyle önceki yıllarda ki çoşkuyu aratır atmosferdeydi. Fuara katılanlar çeşitli mitolojik hikayeleri gümüş ve altın yaldıza bulanmış mankenlerle sergilerken ile Çanakkale destanı, Truva savaşları dikkat çekti.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Adam Olacak Pusette ki Bebek "

Anne baba pastahanenin bir masasında pastalarını yerken sohbet ediyor, bebekte pusette, belkide bebek arabasında sessizce uslu uslu yatarken emzik emiyor. Görünüş bu, fakat biraz dikkat edip, kulak kabartınca yürümesini, muhtemelen konuşmasını bile henüz öğrenememiş ama ekrana odaklanmış bebeğin iki minik baş parmağıyla telefon üzerinde inanılmaz hızla tuşlara basarak oyun oynadığını fark ediyor, şaşırıyorsunuz! (16 Ocak 2018)

GÜNÜN FOTOĞRAFI "İmparatorluğun Lezzetcileri "

İstanbul Fındıklı'da Meclis-i Mebusan Caddesi üzerinde Osmanlı İmparatorluğunun Sadrazamı Pargalı İbrahim Paşa'nın Mezarı bulunuyor. Günümüzde İmparatorluğun Sadrazam mezarı, İmparatorluğun lezzetcilerine araç parkı olmuş...

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Ne Kafkas, Ne Anzer balı, Bu Şampiyon Beşiktaş Balı "

İstanbul'da veya Türkiye'nin herhangi bir yerinde etrafa şöyle bir alıcı gözle bakınca insan neler görüyor neler.
Bu da onlardan biri, hiç aklınıza gelirmiydi mütesebbisliğin böylesi. Beşiktaş Arena 'nın bulunduğu Eski Mithatpaşa , İnönü Stadı Dolmabahçe inişi. Biri bal üretmeyi de kafasına koymuş olacak ki kovanları getirip çevrede bulunan az sayıda ki çam ağaçlarının dalları arasına arı kovanlarını koymuş!.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Altı Kollu Ahtapot Biberi "

Görüldüğü üzere mevsiminden önce yetiştirilen turfanda meyveler, sebzeler, genleriyle oynanan tohumlar, ithal edilen fideler derken pazarlarda, manavlarda, tezgahlarda, bazen de dalında değişik sürprizlerle karşılaşıyoruz.
Bu sivri yeşil biberin de bir tane sapı fakat ahtapot gibi farklı yönlere uzanan tam altı adet kolu var.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Değmeyin Keyfimize "

Sokak kedilerini bir çoğumuz seviyor, sahipleniyor, kulubelerini hazırlıyor, ayaklarına kadar yemeklerini muntazaman götürüyor, kaplarını yıkayıp sularını önlerine koyuyoruz. Eh bu kadar rahat hayat süren kediler de güneşi görünce kaportası ışınlardan ısınmış temiz otomobilleri güneşlenme terası olarak kullanıyor, çişlerini de bir güzel yapıyorlar!.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Suyu içilemeyen Esnaf Çeşmesi "

İstanbul Mahmutpaşa Yokuşu üzerinde bulunan tarihi Esnaf Çeşmesi geçtiğimiz yıllarda restore edildi.
Eşi benzeri olmayan dört gözlü Esnaf Çeşmesi gelinlik ve abiye kıyafetler satan şık bir butiğin önünde yer alıyor, çeşme yalağı alnında ise Türkçe, Arapça, İngilizce suyun içilmiyeceği belirtiliyor, bir yandan da sular hep akıyor.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Romulus Remus Gibi"

İstanbul Kadıköy Altıyol kavşağı'nda ki boğa heykeli hem buluşma yeri hem de hatıra fotoraf çekim platformu aynı zamanda çocukların boğanın altında üstünde hoşça vakit geçirdikleri oyun alanı olarak kullanılıyor. Çocuklar bu halleriyle az da olsa mitolojiye göre tarihte Roma Kentini kuran Romulus ve Remus kardeşleri de anımsatıyor.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Dirsek Çürütülen Okul Sıraları"

2017 - 2018 öğretim yılı başlarken her yıl olduğu üzere bazı okullarda temizlik, boya, badana gibi temizlik çalışmaları bazılarında ise depreme karşı dayanıklıklığı artırıcı çalışmalar görülüyor. Bunlardan biri olan Beyoğlu Belediyesi himayesinde ki geçmiş yıllarda Dolmabahçe Sarayının seyislerinin kaldığı, daha sonraları Fındıklı Orta Okulu ve günümüzde Kabataş Ticaret Lisesi olarak hizmet veren binada tadilat için içi boşaltılırken, sıralar da bahçeye dizildi.
Bir çok okulda görülen duvar yazıları, resimlerinden bu okulda da rastlanıyor.
Aşık aşkını büyük harfli şu sözlerle ifade etmiş. "SANA BU OKULDA AŞIK OLDUM"

GÜNÜN FOTOĞRAFI "İstanbul'da Yağışlardan Yeraltı Su Seviyesi Tavan Yaptı"

2017 yılı Temmuz ayının 18. günü şimşekler, gök gürültüsü ve sağanak yağış dozunu öyle bir artırdı ki sadece 08.30'dan 09.00'a kadar yarım saatlik sürede 20 milyonluk nüfusa sahip koca kent sulara teslim oldu. İşe gitmek üzere yola çıkan İstanbullular, adeta su balesi yaptı. Yüksek kesimlerde yollar, alt geçitler, metro durakları bile suyla doldu.
En ilginç olanı ise denize sadece 10 metre mesafede olan ve bireken suların denize kavuşması kaldırım platformları, setlerle engellenmiş Meclis-i Mebusan adlı Dolmabahçe sahil yolu bile dalgaları olan nehir görünümüne bürünmüş olmasıydı! Sol köşede görünen ve önü deniz olan Dolmabahçe yalı Camisi bir ada gibi etrafı sularla çevrildi!

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Barbaros'un Torunları Şampiyonluğu Karada ve Denizde Kutladı"

2016-2017 Lig Şampiyonu BEŞİKTAŞ Futbol Takımı Dolmabahçe'de son maçına çıkmadan önce Anadoluhisarı'ndan hareket ederek 200'ü aşkın refakatçi tekne ile Kabataş önlerine geldiler. Taraftarları taşıyan teknelerde yakılan meşaleler, atılan havai fişeklerle adeta Boğaz'da suni sis yaratan takım için "Donanması Olan Tek Takım" yakıştırması yapıldı. Görkemli bir yolculukla stata gelen takım ve taraftarlar Siyah Beyaz sevdasını dile getiren tezarühatlarla yeri göğü inlettiler. Çarşı ve kartal heykeli çevresi tarihi günlerinden birini daha yaşarken Beşiktaş'tan Stata kadar yürüyüş yoluna kırmızı halıların gün serildiği, stat çevresi ve sahil yolunun çift taraflı trafiğe kapatıldı.
Böylesine çoşkuyla denizde ilk kez gerçekleşen kutlamaları, seyir halinde ki reisler, kaptanlar da şaşkınlıkla izledi!

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Taş döşenen Eminönü Meydanına son sözü güvercinler söyledi"

Kent arenasının kalbinin attığı Eminönü Meydanı otopark olarak ihtiyaca cevap verirken yaklaşık bir sene süren taş döşeme ile otopark olmaktan çıkarılıp yaya meydanı olarak düzenlendi.
Meydanın bir cephesinde 1664 yılında açılan Yeni Camii, bir cephesinde 1665 yılında Osmanlı klasik üslubu ile yapılan Mısır Çarşısı bulunuyor. Gerek cami önü gerekse meydana konulan tarihi eserlerin mimarisine uyumsuzluk gösteren banklar için kullanılan desenli koyu gri cilalı granit taşlı banklar, güvercinlerin pislediği için oturulamaz haldeler.
Fatih Belediyesi sınırları içinde olan meydanda, temizlik ekipleri, sabunlu sıcak ve tazyikli sularla bankları her gün yıkamalarına rağmen güvercin pislikleriyle başa çıkamıyor, temiz tutamıyor.
Büyük harcamalarla ağaç gölgelerine yapılan, üzeri güvercin gübreli yeni granit cilalı banklara kimse oturamıyor.!

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Ne Gemi Boğazın Eski Gemisi, Ne İskele Kabataş'ın Eski İskelesi"

İBB'nin mega projeleri arasında gösterdiği Kabataş Projesi tüm olumsuz eleştri ve tartışmalara rağmen devam ediyor. Denizin kazıklanmasıyla 14 bin metre karesi meydan olmak üzere 90 bin metre karelik alan yaratılarak yer altı yolcu transfer istasyonu, iskele, yolcu terminali ile Dolmabahçe-Fındıklı trafiğinin yer altına alınacağı belirtiliyor.
Üsküdar'dan yer altına giren yolcular hiç dışarı çıkmadan metro bağlantılarıyla gideceği yere yer altından ulaşacak!

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Kent arenası bugünlerde pek sakin, pek sessiz"

Eminönü'nde alışagelmedik manzaralarla karşılaşılıyor. Kentin adeta kalbinin attığı, hiç boş kalmayan meydan son aylarda sezzizliğe bürünmüş olacak ki alışverişte büyük durgunluk yaşanıyor. Sessizlik sadece Eminönü, Sirkeci de değil başta Mahmutpaşa olmak üzere Kapalıçarşıya dek uzanıyor. Dükkanlardan bazıları ise ya kapanıyor veya el değiştiriyor. Silahlarla donanımlı güvenlik birimleri herhangi bir olumsuzluğa karşı elleri tetikte bekliyorlar.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Var mı anlaşılmayan bir durum? "

Simit Sarayları günden güne artadursun, sokak simitçilerine olan rağbet azalmıyor. Eminönü seyyar simitçilerinden birisi de ön cephe kadar arkadan gelenlerin de dikkatini çekmek için sattığı mamulu resimli bir yazıyla belirtmiş.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Yağmura Karşı Kum Torbalı Önlem"

Eminönü alt geçitlerinden geçerken yayalar deniz kod seviyesinin altına kadar inerler. Geçit girişlerinin üstleri açık olduğu için meydana toplanan yağışlar alt geçitlere akar, Fatih Belediyesi 2016 yılı sonu 2017 Ağustos ayı itibariyle zemini düzeltmek amaçlı meydanın tamamına meyilli taş döşüyor, bu arada geçitin içini yağışlardan korumak için girişlere kum torbası dizerek önlem almıştı, kesin çözümü geçitçevresine birer basamak yükseklik yaparak buldular!.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Becerememek ve sıkılmak"

Beceremediği için sıkıldığını belirten duvar yazısı, bir de hiç bir şeyi beceremediği halde hiç sıkılmayan pişkinler var!

GÜNÜN FOTOĞRAFI "İki Çay, Bir Kahve, Üç Şal"

Ekim ayının ilk haftasında Sonbahar etkileri kendini göstermeye başladı. Sıcaktan ve nemden bunalan İstanbullular kendilerini yine deniz kenarına atıyor, kafelerde soluklanıyor fakat bu defa rüzgarlardan, serin havadan etkilenmemek için çay kahve siparişlerine kafenin ücretsiz sunulan hizmeti peluş mavi şal isteği de ekleniyor..!

GÜNÜN FOTOĞRAFI "İstanbul'da Trafik "

İstanbu'da yollar okulların açılmasıyla adım atılamaz hale geldi. Ne 3. köprü ne yeni geçitler ne metro hatları, ne viyadükler, ne de yeni yollar, zamanın ulaşımda geçmesine çare olamıyor.
Her gün trafiğe yeni katılan otomobiller, servis araçları, otobüsler, pipet gibi daracık yollara sığmaz olurken, durduk yerde boşa yanan akaryakıt, dur kalk yüzünden aşınan debriyaj baskı balatası, trafikte kaybolan zaman, sonuçta gerilen sinirlere mevsim şartları yağışlar da eklenince her bakımdan toplumda maddi manevi kayıplar büyük oluyor.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Sanatsal Ağaçlar "

Zaten estetik değerlerimiz olan ağaçlar, el emeği göz nuru renkli ve gözenekli örgülerle daha da albeni kazanmış.
Tıpkı Kadıköy Özgürlük Parkında olduğu gibi.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Altı üstü çerez arabası"

Altı üstü çerez arabası deyip geçmemeli, bir zamanların işporta satıcılarının bisiklet tekerlekli basit çek çek arabaları da dekoratif görünümleri, pek havalı çelik jantlı yeni modelleriyle zamana uydu.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Seni Sana Bırakmam"

"Seni Sana Bırakmam" diyen arkadaş Küçükkuyu ışıklarda biz yeşilin yanmasını beklerken o devam etti rampayı kaptı, daracık sollama yasağı olan yolda tüm araçları tespih tanesi gibi peşine taktı, dediği gibi etiketi o koydu.!

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Çılgın Balkon Sefası"

Köşe bucak nasıl temizlenir, aniden yağmur bastırır bebekler ıslanırsa ne olur bilmem ama betona yenik düşen camı bile açılmayan plazalı kentlerde parka, toprağa, oyun alanına hasret kalanlar için balkon her şey olmuş.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Su İle Ağaçın Muhteşem Beraberliği"

Hayratların genellikle beton, mermer, taş, tuğla kullanarak yapıldığını görürüz. Manavgat Oymapınar yolu üzerinde ki Hayrat ise görkemli bir ağaç gövdesi oyulup içine metal musluklar sokularak yapılmış.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Kumluca'da Tarihi Mangal"

Antalya'nın domates seraları ile ünlü Kumluca'da bir de antik Rhodiapolis kenti var. Kentin antik kente uzaklığı 1,5 kilometre, gerçi bu hiç bir tabelada yazmıyor, antik kentin girişine nerede ne var, ne nerede dir gibi bir krokisinin konulma ihtiyacı da hissedilmemiş ama kazı heyeti, ören yerinden çıkardığı bir kaç taşı ve sütun başını sergilemiş.!

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Patara Antik Kentine Kromajlı Restorasyon"

Antalya'nın ANTİK Patara kentinde Antik Meclis Binası TCBMM'i tarafından restore ettirilmiş ve yepyeni olmuş.
Sahne önü üzerinde yürünebilir cam kaplı, ANTİK Tiyatrosu da öyle. Tedbir olarak da son yıllarda balkonlarda, merdivenlerde çok moda olan parlak kromaj demirlerden korkuluk yapılmış kimsecikler düşmesin diye.!

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Serinletici Koltuklar"

İzmir'in şirin tatil merkezi yavaş şehir, Seferihisar'ın sahili Sığacık'ta sıcaklar dayanılmaz olunca, dondurma külahı koltuklara, masalara yerleşip hiç bir şey düşünmeden dondurma yemek oldukça cazip görünüyor, ne dersiniz?"

GÜNÜN FOTOĞRAFI "İstanbul'u Saran Çin Seddi Gibi"

İstanbul'un hızla değişen mimarisi, yükselen yapılarıyla etkilendi. Zamanında Kemerburgaz su havzasından Taksim maksemine gelip, çeşmelere dağılan sular, yüksek binaların temel çalışmaları sırasında yönlerini değiştirip, yeni yollar bularak kentin altına yayıldılar. Hava sirkilasyonu ise önemli derecede engellerle karşılaştı, kentin silueti ise şaşırtıcı.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Aşk Bu Aşk, Kalbin Nerede Ne Zaman Çarpacağı Belli Olmaz"

Baharın gelişiyle beraber doğa'da bir uyanış bir kıpırtı başlayınca kalpler bir başka çarpar olmuş, sevmek sevilmek ihtiyacı kabına sığmamış, İstanbul'un Beşiktaş Akaretler Yokuşu başına bir kalp heykeli yanına dek taşmış.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Ya Rayları, Ya Bankları Kaldırın"

İstanbul'un Kadıköy yakası Bahariye semtinden geçen bir tramvayı var. Bu tramvay Kadıköy sahilinden kalkıp, Altıyol, Bahariye güzergahını takip ederek Moda üzerinden ring seferi yapıyor.
Tramvay hattına muhtemelen Süreyya Operası önlerinde makas değiştirmesi için ana rayın yanına yan ray döşenmiş, babalar monte edilmiş. Ne var ki zamanla kullanılmayan rayların üzerine sonradan da sırayla dinlenme bankları gömülmüş, banklarda oturanlar acaba tramvay gelirmi diye düşünmeden edemiyor!

GÜNÜN FOTOĞRAFI "EMİTT TURİZM FUARI 2016'da bir Katılımcının Toplantı Hali "

Türk Turizminin gereken çıkışı yapamıyor, rezervasyonlarda ki belirsizlik, organizasyonların iptali, otellerin yetersiz doluluk oranı, tanıtım eksikliği, komşu ülkelerle yaşanan olumsuzluklar, ekonomi dünyasında ki durgunluk, turizm yatırımcılarını kara kara düşündürüyor. Bu yıl da beklentilerin tatminkar olmayacağı, sallantıda olan turizmin hali, turizmcilerin toplantılarında da salıncaklara yansımış görünüyor.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "EMİTT TURİZM FUARI 2016 Van İli Tanıtım Standı"

28 Ocak 2016 tarihinde tatilseverlere kapılarını açan EMİTT turizm Fuarı'n da bu yıl da belediyelerin tanıtım standları büyük ilgi gördü. Aksaray ili Aksaray Malaklısı türü dev köpeği ile, Silifke kafeslerdeki Keklik kuşları ile dikkat çekerken, Van ili tanıtımı iki farklı göz renkleriyle sevilen Van Kedileri ve kedi kostümlü görevli ile sempati topladı.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Apartman ve Plazalara Sıkışmış Zamane Çocukları "

Pazar günü Bebek Parkı'ndan bir köşe. Hafta boyunca çalışan aileler, tek dinlenme ve tatil günü, çocuklarını kaptığı gibi soluğu parklarda çay bahçelerinde alıyorlar. Hızla betonlaşan kentin plaza ve apartman dairelerinde yeşile, doğaya, toprağa basmaya hasret büyüyen 2000'li yılların çocuklarının hali ise ağaçlara tırmanacak kadar vahim.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Arabesk Kent İstanbul "

Tam bir keşmekeş, tam bir arabesk curcuna, burası Rumelihisarı, fotoğrafta Fatih Köprüsü, Perili Köşk, Tarihi Cami, tarihi bir çeşme, taksi durağı, polis karakolu, çöp kontenyerleri, atık şişe kutuları, çöp toplayıcısı, çift yönlü yoğun trafik arasında Pazar sabah yürüyüşüne kahvaltıya çıkanlar vee ağaçlara giydirilmiş yün örgüler, hepsi aynı karede!

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Hayat Mucizelerle Dolu"

Gerçekten de Hayat Mucizelerle Dolu. Bir geçtiğiniz yerden ikinci geçişinizde büyük farklılıklar gözünüze çarpıyor.
Bir bakıyorsunuz dutluklarda AVM'ler yükselmiş, çay bahçeleri restoran, kafe, butik olmuş. Nasıl olmuşsa olmuş Gülhane'de ki bu anıt çınar sağından solundan tramvay vagonları geçsede yüz yıllardır yolun ortasında kalabilmiş!

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Kaldırım Bitti Yola Buyurunuz"

Kapalı alanlarda sigara yasağı uygulamaları başladığından bu yana kaldırımların değeri iyice arttı. Özellikle sokak masaları modası ile trafiğe kapatılan sokaklar bile açık hava restoranlarına döndü.
Semt bir de turistik Sultanahmet olunca restoranlar, kafeler konuklarını kapalı değil açık ortamlarda ağırlıyorlar.
Buna bir de kaldırımlara çıkıp araç park edenler eklenince yayalara kaldırım yerine ancak yolda yürümek kalıyor.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Enine Boyuna". Tek yönde Dört Gemi!

Dünyanın en tehlikeli su yollarından biri denilen İstanbul Boğazı Üsküdar önleri ve birbirini geçmeye çalışan dört gemi. Akıntı ve rüzgara karşı seyir halindeyken hızları kapasiteleri belli, birbirlerini bekleyecek halleri yok tabii, müsait fırsatı bulunca kaptanlar makinalara yol veriyorlar.
Ne var ki bir de Beşiktaş-Üsküdar, Kabataş-Üsküdar, Eminönü-Üsküdar, Karaköy-Üsküdar, Harem-Sirkeci, Eminönü-Kadıköy gibi daha birçok hat ta boğazın dikine, çapraz geçiş yapan yolcu motoru, araba vapuru, şehir hatları gemileri, tekneler var! Geçerim zannedip aralarda kalanların vay haline!

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Askıda Ekmek "

Ayvalık Cunda Adası'nda 150 yıllık geçmişi olan tarihi Cumhuriyet Fırını. Kara fırın ekmekler odun ateşinde pişiriliyor. Mis gibi ekmek kokulu fırının içinde bir askı, askıda poşetler içinde ekmekler asılı ve ahşap iki vitrininde iki yazı "Askıda Ekmek". Biliyorsunuzdur yine de yazayım.
Bir ekmek alırken, durumunuz müsaitse iki ekmek parası ödüyor, "Biri askıya diyorsunuz". Fırıncı ekmeğin birini size veriyor, diğerini askıya asıyor. Durumu müsait olmayan askıdan ekmeği ücretsiz alıp, karnını doyuruyor. Ne karnını doyuran ekmeğin parasını kimin ödediğini biliyor, ne ekmeğin parasını ödeyen ekmeği kimin yediğini.
Bu adeti kahvede yapanlar da var. İki çay parası ödeyip birinin kuponunu askıya astırıyor, parası olmayan askıda ödenmiş çay makbuzu varsa o da öyle içiyor.
Bir gelenek'te Köyceğiz dağlarının tepesinde Sandras Dağlarında Kartal Gölünde her yıl tekrarlanıyor.
Hali vakti yerinde olanlar koyunları kesip ağaçlara asıyorlar, piknik için gelenler etlerden istediği kadar istediği yerden kesip ailece piknik yaparlarmış. Orada da etin kimin olduğunu yiyenler bilmez, koyunları pikniğe getirenler de kimin yediğini bilmezlermiş...

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Bir beygir olsun senin olsun"

Bir çok sürücünün başına gelmiştir. Ya araç beklenmedik anda arıza çıkarmış ya da boş bulunup yakıtsız kalmışızdır, İşte böyle durumlarda ilk akla gelen çekici, tamirci, yakıt bulmak, aracı itmek, bir başka araca çektirmek olur.
Bursa - Balıkesir yolunda bir sürücü de son çare aracını servise kadar bulduğu bir beygirlik arabaya çektiriyor!

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Fizik, Kimya, Tarih, Coğrafya, bir kamyon kitap yine çöpe gitti"

Ya müfredat değişiyor ya içerik eskiyor ya her yeni gelen hoca başka kitap seçiyor. Sonuç olarak yepyeni kitaplar dönüşüme gidiyor. Eskiden ikinci, üçüncü el okunmuş okul kitapları olurdu, yıllarca aynı kitaplari sahaflardan satın alınıp okuyup alt sınıflara devredilirdi . Şimdi her sene ayrı kitap!

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Sokakta HAYAT Var"

İstanbul'un köklü semtlerinden olan Beşiktaş'ta sokaklar üniversite gençliği ve genç, dinamik nüfusun etkisiyle çapcanlı olunca doğal olarak sokaklar, bilhassa çarşı içi de haliyle hayat dolu oluyor.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "İstanbul Autoshow 2015 Fuarı Üç Yıl Aradan Sonra Açıldı"!

Fuarın açılışı otomotiv sektörünün bazı fabrikalarında işçilerce yaşanan iş bırakma dönemine rastladı. Autoshow'da görücüye çıkan araçlar, basın toplantıları başlayana dek adeta yüzyıllardır uyuyan mumyaları andırıyordu.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Şapka Beş lira On lira, Beş lira On Lira, Haydiii Beş Lira On Lira"

İstanbul'da mevsime göre en çok kazandıranlar.
İstanbulluları hazırlıksız yakalayan iki mevsimsel değişiklikten biri, ani bastıran yağmurlarda ortaya çıkan şemsiye satıcıları. Israrla semsiye taşımayı sevmeyenleri ıslanmaktan son anda koruyan seffaf semsiyeler beş TL den Taksim ve metro durak çıkışlarında kapış kapış satılırken, şapkacılar genellikle Kabataş, Eminönü, Kadıköy, Adalar iskelelerinde ve turistlerin yoğun olarak bulunduğu Sultanahmet başta olmak üzere Tarihi Yarımada, çevresinde konumlanıyorlar. Çeşitli boy ve modeller için şapkacılar müşterilerin şapka denemelerinde ayna gösterimi hizmetinin yanısıra "Şapka beş lira, on lira, beş lira on lira" sloganıyla alıcı buluyorlar. Şapkacıları, su satıcıları, güneş gözlükçüleri, mısır, kestane, mendil satanlar izliyor.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Galata Köprüsünün yeni misyonu ölümsüz aşklar için"

Paris'den İstanbul'a sıçrayan ölümsüz aşklar için kilit asma dileği Galata Köprüsünde görülmeye başladı. Belediye tehlikeyi ve uyarıları erken fark edip önlem olarak merdiven içinde ki güvenlik odalarını yerinde bırakıp, yeni koyduğu kulübelerde görevlendirdiği elemanlarla kilitcilere şimdilik önlem almış görünüyor.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Bir garip şehir İstanbul"!

Süleymaniye Camisi arkasında kuru fasulyeciler, turistler, en çok da İstanbul Üniversite talebeleri ve bir film seti için getirilmiş oldukça eski model bir otomobil yanında kağıt toplayıcı nasıl da tezat teşkil ediyor

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Mısır Çarşısı boyanıyor mu yoksa boyası mı akıyor bilmiyor"!

Görünüşe bakılırsa geçen yıl başlanan Mısır Çarşısı tavan boyama çalışmaları fazla hızlı devam ediyor.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Söylemesi kolay da Cemal nasıl gülsün"!

İstanbul'da 17 Şubat'ta başlayan yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, hava ve deniz seferleri yapılamamıştı, karayolları ise tırların da karıştığı bir çok kaza ve sıkıntılı durumlara sahne olmuştu.

GÜNÜN FOTOĞRAFI EMİTT İSTANBUL'da Taşköprü "SARIMSAK GÜZELİ"

2015 EMİTT Turizm Fuarı 22 Ocak'da TÜYAP Fuar Merkezinde turizm ve gezi severlere kapılarını bir kez daha açtı. En çok ilçe belediyelerin ilgi gördüğü fuarın Kastamonu bölümü Taşköprü sarımsağı ile büyük ilgi görüyor.
Fuarı gezenlerin neredeyse yarısı Sarımsak Güzelinin ya fotoğrafını çekiyor, ya beraber fotoğraf çektiriyor.
Ne var ki başında ünlü Taşköprü sarımsaklarıyla taçlandırılmış stand modeli hanım kızımız İzmir'li.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Tahtakale Piyasasında 100 Adet DOLAR Sadece 5 TL"!

İnanılır gibi değil sadece Dolar değil Euro'nın da 100 tanesi BEŞ LİRA'dan işporta tezgahında satılıyor!
Gerçek para değil, şaka tabiii bu paralar filmlerde kullanılan üzerinde GEÇERSİZDİR yazan şaka paraları.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Arkalar Pek Havalı"!

Fotojenik otomobil VW, bu defa da Patara Antik Kent girişinde Beach Clup hizmetinde dikkat çekiyor.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Muhteşem Manzara "!

Galata Köprüsünden muhteşem Topkapı Sarayı'na karşı hem balık tutarız, hem pişirir, hem yeriz.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Ömür Biter Yol Bitmez"!

Burası Avrupa'yı Meryemana'ya bağlayan Haç Yolu.
Hava sıcaklığı 35 derece, Çanakkale Güzelyalı rampasını tırmanmış, Küçükkuyu'ya tek şerit inen saman yüklü bir kamyon ve arkasında onu sollamak için sabırla bekleyen, tespih tanesi gibi dizilmiş sayısız araç.

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Durduk Yerde Tarihe, Kültüre ve Sağlığa Yolculuk"!

Haydi kalkıyor bir iki yolcu kalmasın... Erken Rezervasyon yapan kazanıyor...
Geçtiğimiz günlerde EMİTT Fuarında Manisa Sanal Gezi Otobüsü, gerçek yolcularını keyifli bir sanal geziye çıkardı.
...

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Bozcaada'nın Kapkaçcı Kargaları "!

Bozcaada'nın meşhur kargaları yazın başında yeni yavrularına yiyecek bulma uğruna iyice cesaretlenmişler.
Çay bahçesinde peynirli tost yiyen kadının elinden tostu kapıp kaçışı dilden dile anlatılıyor..
...

GÜNÜN FOTOĞRAFI "İstanbul'a BACH, Çeşmeye VAH"!

Bir yandan çeşmeleri kurtarmak için çalışıyor, diğer yandan üst üste dökülen asfalt ve kaldırım çalışmaları, üzerine yapıştırılan ilanlarla, önüne kurulan işporta tezgahlarlarla tarihe gömüyoruz.
(Taksim - Sıraselviler Caddesi)

GÜNÜN FOTOĞRAFI "Uzatmalı Selfie'ciler"!
Sosyal medya uzmanı akademisyen Yrd. Doç. Dr. Ali Murat Kırık, son günlerde gerek Türkiye’de gerekse de dünyada adından sıkça söz ettiren “selfie” konusuna açıklık getirerek; “Selfie son günlerde sosyal medyanın akışına damga vurmuş en büyük çılgınlıktır.” dedi. Her yaştan her kesimin selfie tarzında fotoğraf çekmesinin en temel nedeninin ise bireyin sosyal medyada ön plana çıkma ve başkaları gibi olma arzusu olduğunu belirtti.

"Kedilerin Motor Keyfi " .......................................... "Ben Saksı Değilim"............................................

"Sağlık İçin Spor" ............................................... " Yolcu Yolunda Gerek" .........................................


İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü. Camion Cafe