ALIŞVERİŞ

ODUN KÖMÜR SOBALARI HAYATIMIZA GERİ DÖNDÜLER

Havaların soğuması ile birlikte hasta olmamak için doğalgaz sarfiyatını artıran dar gelirli aileler, gelen yüklü faturalar karşısında şaşkınlık geçirip, son çare olarak yeniden odun, kömür sobalarına dönüyorlar.
Eminönü'nde bulunan sobacılar, bir zamanlar içine su veya çöp varili amaçlı ya da toprak koyup çiçek, ağaç dikmek için sattıkları metal varilleri bu defa bazı tadilatlarla sobaya çevirip ekonomik fiyatlarla soba amaçlı sunuyorlar.
Normal emaye sobalar 200 TL ile 450 TL arası fiyatlarda satılırken, "Doğalgazı kendileri yaksın" diyenler, geniş kullanım yerleri olanlar, fazla para harcamadan kısa süreli kış aylarında ekonomik fiyatlı varil sobaları tercih ediyorlar. Soba ve kuzine kullananların artan sayıları İstanbul'un kömür kokulu havasından da bariz belli oluyor.
Sobacılar ihtiyaçlara göre sürekli yeni icatlar uyguluyorlar. Sobadan çıkan sıcaklıktan bacaya kadar uzanan mesafeden azami faydalanmak için yıllar önce yapılan ve sobadan çıkan borunun kollara ayrıldığı "Cimri", baca dumanıyla ısınıp ısıtıyor. Boruya monteli, yemekleri sıcak tutmak için kullanılan fırın bölümlü soba boruları bile var.


Çalışan da çalışmayan da çok yoruluyor, fırsat bulunca kendimizi hamaklara rahat koltuklara atmak istiyoruz...

Türkiye'de en çok satılan eşyanın hamak olduğunu gören girişimciler birbirinden rahat, dinlendirici koltuklar üretiyor ya da ithal ediyor. Fotoğrafta görünenler yerli imalat kuş yuvası gibi salıncaklı hamaklar, Tahtakale Uzunçarşı, no:221 Yavuz Hamak'da satılıyor. Bambu tipi örülen kafes salıncakların çeşitleri var fiyatları ise 859 TL den başlayıp 3.000 TL ye dek uzanıyor. Örnek olarak fotoğrafta görünen mor salıncağı 1300 TL'ye satın alabiliyorsunuz. Bundan sonrası, teras, balkon, bahçe gibi müsait bir yere tepesinden asmaya kalıyor, içine yumuşak yastıklardan döşeyip elinizde soğuk içeceğinizle zevkinize bakıyorsunuz. Yavuz Hamak tel: Tel: 0212. 512 40 30

ÇOK AMAÇLI KULLANIMLI SEPETLERİN YERİ BAMBAŞKA

Günümüzde başta plastik olmak üzere sepetlerin yerine değişik malzemeler kullanılsa da sepet lerin yeri her daim bambaşka. Çeşitli boy ve tasarımlarda üretilen hasır örgü sepetler, günümüzde dekoratif özellikleri ile salonları süslüyor. Bir zamanların sofralarda ekmek sepeti, banyolarda çamaşır sepeti, sokak satıcılarına cumbalı evlerin pencerelerinden uzatılan sepetler, şimdilerde şık mağazaların vitrinlerinden evlerin çiçek arajmanlarına ev sahipliği yapıyor. Sepetlerin büyüklerini, saksıları içine koyarak göze daha hoş görünecek sıcak ortamlar da yaratılabiliyor. veya evcil hayvanlara yuva amaçlı kullanılabiliyor.
İstanbul Eminönü Tahtakale mevkinde, Ragıp Gümüşpala caddesinin hemen üstünde bulunan dükkanlarında hizmet veren sepet üreticilerinden sepetlerini satın alanlar, fazla yürümeden, araca binerek zahmetsizce ayrılabilirler.

CAPTAİN CANDY'nin Renk Ahenk Çikolata Dünyası...


Eminönü'nün yeni lezzet dükkânlarından bir yenisi olan CAPTAİN CANDY'i gören genç yaşlı turistlerin başını döndüren çeşitleriyle renk ahenk çikolatalar sergi salonun gibi geziliyor. Özellikle bademli ikolatalar, mantar çikolatalar ve meyveli çeşitlerin yanı sıra kahvenin yanında uyumlu olan kahveli çikolatalar büyük beğeni topluyor.
Eminönü'nden Sirkeci'ye uzanan Hopyar Caddesi üzerinde, Hacı Bekir Şekercisi ile Gülcemal sırasında Lagenty Hotel karşısında bulunan Captain Candy çikolata çeşitlerinden istediğiniz miktar alabilir, hediyelik paket yaptırabilirsiniz.

Captain Candy tel: Tel: 0507. 197 59 19

KUŞ DOSTLARIMIZI SEVİNDİRİRKEN GÖZ ZEVKİMİZE ESTETİK KAZANIMLAR

Doğal hayata özlem her geçen gün artıyor, özellikle bahçesi, balkonu, terası olanlar kendilerini şanslı hissediyorlar. Apartmanlar, plazalar, betonlaçmış meydanlar arasına sıkışanlar çareyi teraslara büyük fıçılara çam ve diğer ağaçları dikerek ağaç özlemini bir nebze olsun gidermeye çalışır oldular.
BAğaç tek başına güzel olsa da dalına, asılan bir kuş yuvası onu daha da canlı, hayat dolu yapıyor. Eğer sizin de böyle bir imkanınız varsa ithal kuş yuvalarından daha ekonomik olan ve 40-50 TL gibi bir fiyat ödeyerek bakış açınıza renk ve hareket sağlayabilirsiniz. Ahşap malzeme ile iki değişik model olarak üretilen ve su bazlı boya ile çeşitli renklere boyanan kuş yuvalarını Kemerburgaz girişi meydana ve turşuculara gelmeden önce ki atölyesinde hizmet veren Toros Mobilya'dan edinebilirsiniz. Mithatpaşa Mh. Abdülhamit Han Cad. No:48 Kemerburgaz. 0532 251 68 54

Kahveniz nasıl ve hangi kahve ülkesinden olsun?
Kuru Kahveci Mehmet Efendi'nin pabucunu dama atan kahveci Nuri Toplar.
Önceki yıllarda kahveyi ithal eden az sayıda ithalatçı kahveci vardı. Doğalgaz yaygın değildi, kahve çekirdekleri odun ateşinde kavrulur, kavrulma sırasında etrafa yoğun kahve kokusu yayılırdı. Sonraları odun fırını kalmayınca kokular azaldı, zamandan tasarruf edilirken işler fabrikasyona döndü. Kahve ithalatçılarının sayısı arttı, Kuru Kahveci Mehmet Efendi'nin Eminönü Mağazası etrafında yeni yeni kahveciler dükkanlarını açtılar. Bunlardan birisi de Kurukahveci Nuri Toplar. O da aynı sokakta Mısır Çarşısı kapısına sırtınızı dönüp, Tahtakale'ye doğru 100 metre yürüyünce sol kanatta yeni trend kahveci dükkanına geliyorsunuz. Burada da yavaş yavaş kahve almak için sıraya girmeler başlamış.
Tüm Tahtakale esnafı kahvesini buradan almaya başlamış kahveyi, bana da dene farkı göreceksin dediler.
Bu tip yaygın tüketim maddelerinin reklamı ağızdan ağıza çarçabuk yayılıyor, özellikle taksi şöforleri adeta ayaklı gazete gibi yolcularına yol sohbetlerinde laf arasında tavsiye ediyor, dost sohbetlerinde kahvelerde konuşuluyor.


15 TL lik bir paket kahve bir kavanoz dolduruyor, bir ay bozulmadan bayatlamadan kapalı olarak muhafaza edilebiliyor. Yumuşak içimli kahve yerine tercihiniz farklı ise çeşitler arasında Kolombiya, Kenya, Etiyopya, Brezilya, Guatemala, Endonezya, Brezilya Cerrado, Hindistan Cherry AA, kahveleri ve faKuru Kahveci Mehmet Efendi'nin pabucunu dama atan kahveci NURİ TOPLAR. O da aynı sokakta Mısır Çarşısı kapısına arkanızı dönünüz, Tahtakale'ye doğru 100 metre içeride. Yeni trend burası tüm esnaf buradan almaya başlamış kahveyi, bana da dene farkı göreceksin dediler. Aldığım 15 TL lik bir paket kahve yumuşak içimli ama çeşit çok mesela bir kaçı şöyle.
Çeşitler arasında Kolombiya, Kenya, Etiyopya, Brezilya, Guatemala, Endonezya, Brezilya Cerrado, Hindistan Cherry AA, kahveleri ve fazlası bulunuyor.
Kuru Kahveci Nuri Toplar'ın dünyanın ünlü ithal kahve çeşitleri arasında isterseniz kavrulmuş çekirdek kahve alıp değirmende kendiniz çekebilir, isterseniz kavrulmuş öğütülmüş hazır kahveden istediğiniz gramajda satın alabilirsiniz.

......... BİR ISIRIKTA ÇOCUKLUĞUNUZA DÖNMEK İSTERMİSİNİZ?.........


Nostaljiyi ısırın. 50'li, 60’lı,70’li yılların sevilen Muz, Şemsiye, Para, Paket Çikolata'sı yeniden piyasada.
Mabel tarafından imal edilip piyasaya sunulan muz çikolata, nostaljik tatları sevenleri çocukluk günlerine götürüyor.

Muz Çikolata

İçinde kurutulmuş muz olan ve özel olarak hazırlanmış meyve fondanı yoğun aromasıyla damakta tat bırakırken üzeri sert çikolata kaplanıyor. Şeker, kakao kütlesi, kakao yağı, süt tozu, glikoz, kurutulmuş muz, soya lehsini, doğala özdeş muz aroması, renklendirici terkibiyle Türk gıda kodeksi çikolata ve çikolatalı ürünler tebliğine uygun üretilen muz çikolatası, orta yaşlıları çocukluğunu anımsatıp mutluluk veriyor.

Muz dolgulu sütlü çikolata, net 33 gr olup, yaldız kaplı ambalajında sunuluyor.

Şemsiye Çikolata
Geçmişte iz bırakan çikolata çeşitlerinden biri olan şemsiye çikolata konik yapısı, yaldızlı kağıt kaplaması ile günümüzde de aranılan çeşitlerden biri olarak imajını koruyor.
Kaşık Çikolata

Mabel’in bir başka yeni çeşidi de kaşık çikolata Kaşık şeklinde tasarlanan çikolatanın bir paket içinde iki tipi bulunuyor. Şık ambalajı içinde satışa sunulan kaşık çikolatalar tek başına tüketildiği gibi, kahve çeşitleri beraberinde tabak yanına konularak, kahveye batırılıp yenilmesi halinde ağız içinde bir hoşluk yaratıyor.
54 gramlık pakette altı kaşık bulunuyor.
Kumbara Bebek Çikolata
Mabel yeniliklerde çocukları da unutmamış. Birbirinden şirin, sempatik göbekli bebeklerin içi çakıl taşı biçimli çikolatalarla doldurularak kumbaralı bebek çikolatalar yapılmış. Bebek çikolatanın şık ambalajı madeni para atma yeri de ihmal edilmeyerek kumbara olarak da kullanılabilmesi tasarlanmış. Mabel bu tasarımıyla çikolata sever miniklere tasarrufu küçük yaşta öğrenmelerini amaçlamı.şPara ÇikolataHer biri reşat altını gibi çil çil görünen para çikolataların iki boyu bulunuyor. yemeye kıyamıyacağınız güzellikte ki renkleriyle para çikolatalar seyredilesi güzellikte. Kutu Çikolata. Her biri ayrı ayrı ambalajlanıp kutu içine dizili çikolatalar çekmece açılır gibi kutusunda sevenlerini bekliyor.
Faydalı Çikolata
1947’den bu yana hizmet veren ve İstanbul-Karaköy-Necatibey Caddesi girişinde bulunan Mabel, mamullerinde Dünyanın en önemli kakao üretim yerlerinin başında yer alan Shot Home, Ecuador, Santa Domingo’dan ithal ettiği kakaoları kullanıyor. % 70 bitter oranı olan bitter çikolata çeşidi, diyabetik hastalara da tavsiye ediliyor. Şeker miktarı az, kakaosu yoğun olan bu türün kalbe faydalı olduğu da belirtiliyor. Zarif ambalajı içinde sunulan, şeker, kakao yağı, kakao kütlesi, doğal vanilya, minimum kakao katı maddesi %70 olan bitter çikolatanın serin ve rutubetsiz yerde, güneş ışığından koruyarak saklanması gerekiyor. Nostaljik ürünlerden Şemsiye çikolata ile Mabel çiklet unutulmayan tatlardan sayılıyor.
Mabel Çikolata - Karaköy. Tel no: (0212) 249 71 63 - 244 34 62


Sağlık açısından tavsiye edilmemesine rağmen onsuz da olunmuyor. Çeşit zenginliği yaşanan şekerler tüm albenisi ile imrendiriyor.


Merkezi Sirkeci'de bulunan tarihi şekerci Hacı Bekir vitrinine koyduğu şeker çeşitleri ile yoldan geçenlerin bile aklını dikkatini çekiyor.
Başta limonlu, sakızlı, güllü, tarçınlı, karanfilli, çilekli, susamlı akide şekeri çeşitleri olmak üzere külahlara konulan parlaklık ve renkleriyle albenisi olan şekerlere ilaveten dükkanda daha bir çok şeker çeşidi damakları tatlandırmak üzere alıcısıyla buluşuyor.
Şekerler arasında rağbet gören diğer çeşitler ferahlatıcı özelliği nedeniyle keskin nane şekeri, loğusa şekeri, peynir şekeri, karamela, Hindistan cevizi şekeri (üzerinde kabartma fil silueti olan 60 larda çok satılırdı), okaliptüs şekeri, draje şekerler bolibonlar, lokumlar, kuş lokumu, kurutulmuş meyve şekerlemeleri gibi hediyelik çeşitler de var.


Renk ve şekilleri itibaririyle mantar formunda imal edildiği için mantar çikolata olarak adlandırılan çikolataların kilosu 85.00 TL den satılıyor. Beyoğlu Tünel'de bulunan şekercide özellikle turistler mantar çikolatalara rağbet ediyorlar.

ÇARŞI PAZAR ALIŞVERİŞLERİNDE ESKİYE DÖNÜŞ BAŞLADI...!
Pazar alışverişlerinin kaçınılmazı ip örme fileler, yeniden moda oldu


2019 yılı başında marketlerin manav bölümlerinde, şarküteri dükkanlarında, yapı marketlerde poşetle satış yapan sürümlü yerlerde kullanılan naylon poşetler 0.25 Kuruş gibi bir ücretle satılmaya başlamasından bu yana alış veriş yapanlar, önceki alış verişlerinde alıp biriktirdikleri poşetleri yanında götürmeye devam ediyorlar.
Ayrıca cebe, çantaya yer kaplamadan sığması kolay olan ip örgü fileleri bir defaya mahsus 5.00, 7,5.00, 10.00 TL gibi ücretle satın alıp bunları kullanıyorlar. Önceleri poşet alanlar bu poşetleri alışveri sonrası bu defa çöp torbası olarak kullandıklarını, çöpleri dağılmadan ağızını bağlayıp attıklarını belirtirken artık çöpleri öylesine dağınık döktükleri ifade ediyorlar.

Güneş eski güneş gibi değil artık, yazın öğlen saatlerinden itibaren serteşerek açık alanlarda yansıma, ışık şiddeti, ısısı daha etkili oluyor
G
üneş iyidir ama malum güneşe de güven olmuyor, sert ışıklar görüşü bile zorlaştırıyor.


Sirkeci Hacı Bekir Şekercisinin sırasında Gülcemal gibi geçmişi köklü yılların mağazaları yer alıyor, bunlardan birisi de Olimpiyat.
Özellikle yaz aylarında birbirinden cazip şapkaları vitrinine dizen çeşit zenginliği yaratan Olimpiyat Şapkacısı'n da her çeşit modeli en ekonomik fiyatla bulmak mümkün oluyor.
Yazlık önü siperli bir kep için 40 TL ödeyenler hem güneşin yakıcı etkisinden başlarını hem sert ve yansıyan ışıklardan gözlerini korurken rüzgarda uçuşan saçlarını dağılmaktan kurtarıyorlar.
Model ve kullanılan kumaş bakımından bir çok çeşit lerde terletmeyen, file kumaş kepler, pamuklu kumaş hafif kot kumaşı kasketler, kepler, safari ve fötr şapkalar arasında seçim yapmak zor olsa da biri mutlaka tam başınıza göre oluyor.

Tütün tezgahlarında pipo tütünü puro çeşitleri gün be gün çeşitleniyor

2019 yılı itibariyle tütün konusunda değişik ürün çeşitlerine, tezgahlara rastlanıyor. Bunlar arasında ilgi görenlerden birisi de tütün mamülleri. Her ne kadar tütünün her çeşidinin sağlık açısından zararlarını öne çıkaran radyo, TV spotları yayınlansa da, tiryakiler için sadece sigara değil, pipo ve puro çeşitleri de cazibesini artırarak sürdürüyor. Yurd dışından başta İtalya olmak üzere çeşitli yerlerden faturalı olarak ithal edilip satılan çeşitleri Sirkeci'de yer alan Doğubank iş hanı karşısında ki küçük büfenin önünde vanilya, çilek, çikolata aromalı gibi zengin çeşitler bulunuyor.

YAPI MARKETLERİN EL ALETLERİ VE MALZEME SATIŞLARINDA ARTIŞ VAR.
Artan hayat pahalılığı, işçilik, artık ihtiyaç sahiplerini
usta çağırmak yerine her işi kendi kendilerine yaptırmaya zorluyor.


Özellikle hırdavatçılar çarşılarında, işporta tezgahlarında, yapı marketlerde el aletlerine bakanların, alış veriş yapanların sayısında son yıllarda büyük artış gözleniyor.
Özellikle emekliler evde sık sık karşımıza çıkan problemleri masrafsız gidermek için İngiliz anahtarı, testere, çekiç, tornavida, pens, kerpeten, matkap gibi çeşitleri edinme yoluna gidiyorlar.
Bir çoğu orijinal olan ve yurt dışından ithal olan malzemelerin Çin malı olanları daha ekonomik fiyatlı olmaları sebebiyle önemli ölçüde tercih ediliyor. Gerek ahşap gerekse beton, metal delmede kullanılan matkaplar çeşitli uç takımlarıyla beraber en çok rağbet görenlerarasında yer alıyor. Örneğin 350.00 TL den başlayan ve fonksiyonlarına, gücüne göre fiyatlanan matkaplar içinde işinizi görecek darbeli bir türünü 400.00 ve üstüne alabiliyorsunuz.
Eğer kablo geçirmek için duvar delmeniz gerekiyorsa yaklaşık 30 cm lik bir duvar için 35 cm lik veya daha uzun çeşitli çaplarda matkap ucu bulabiliyorsunuz.
Ahşap malzeme üzerine çalışanlar ise matkap uçu takımlarını, rende, mini planya, iş çalışma masası, törpüler, cenderler, mengeneler, her boy kiloyla satılan çivi, vida, profil için çok çeşitli seçenek buluyorlar.
Kütüphane dolap rafları üzerine yapıştırılan bantların zamanla bulunduğu yerden kabarıp, çıkması, kırılması neticesinde yenilemek veya rengini değiştirme kisteyenler ise ceviz rengi tonlarında 10 metrelik melamin bantlardan alarak sıcak ütüyle yapıştırıp aşınmış rafları estetik hale getiriyorlar.
Marketlerin gözdesi Baharın gelmesiyle boya mevsimin açılması, plastik ve yağlı boyaların galonlarla alınması oluyor.

LEVANTA ÇİÇEKLERİYLE EVİNİZE, DOLABINIZA DOĞAL MİS KOKULAR YAYILSIN

Doğal ve kokusunun kalıcı oluşu nedeniyle evlerimize, dolaplarımıza küçük torbalar içinde koyduğumuz levanta çiçekleri, bulundukları yere mis kokular yayıyor, farklı kullanım alanına göre kişiye şifa veriyor.
Beyoğlu başta olmak üzere tanesi 5.00 TL den naylon paketler halinde veya istediğiniz miktarda satın alabileceğiniz kurutulmuş levantalar Isparta, Burdur gibi yerlerde yetiştiriliyor, İstanbul'a getirilip pazarlanıyor.
HER DERDE DEVA
Levantanın sadece koku değil, solunum, sindirim, uykusuzluk, stres, saç problemleri, kozmetik sanayine uzanan geniş kullanım alanı bulunuyor.
Migrene iyi geliyor, Lavanta yağı kapalı göze kompres yapılırsa gözleri kuvvetlendiyor, Lavanta çayı saça sürülürse saç diplerini kuvvetlendiriyor, Cinsel gücü artıcı etkisi bulunuyor, Sinir sistemini olumlu yönde etkiliyor, Lavanta kokusu havayı temizlemenin yanısıra çiçekleri çamaşırların arasına koyarak böceklerin, sineklerin yaklaşması da engelleniyor. Havadaki mantar ve bakteri sporlarını yok ediyor. Uykusuzluk ve sindirim sorunlarına iyi geliyor. (lavanta çayı) Karaciğer metabolizmasını düzenler. Hepatite karşı etkilidir. Levanta çiçekleri çay olarak kullanıldığında idrar sökücü ve romatizmaya, romatoid artrite iyi geldiği belirtiliyor.

İSTİRİDYE, PİNA GİBİ SEDEFLİ DENİZ KABUKLARINI SOFRANIZDA VEYA SEYİR KÖŞENİZDE DEKORATİF OLARAK DA KULLANABİLİRSİNİZ

Mısır Çarsısı Kuru Tahtakale Kapısı çıkışı ile Kahveci Mehmet Efendi arasındaki yolun karşı köşesinde Alibaba Doğal taşçısı bulunuyor boncuk ve doğal taşların yanısıra havuz incisi üreten istiridye kabuğu satıyor.
Bu kabukların içinde sos koyup kullanbilirsiniz, krides pişirip servis yapabilirsiniz, fileto levrekle yapılan fırın yemeğini de şık ve deniz ürünleri ile uyumlu kabuklara tıpkı güveç tabağını kullandığınız gibi deniz kabuklarını da servis edebilirsiniz. Özellikle yurt dışında yemek tabağı olarak kullanılan büyük kabukları günümüzde kullanan restoranlar da bulunuyor. İstiridye kabukları 15 santimde başlayıp 30-40 santim uzunluğunda olabiliyor Alibaba doğal Taşcısında satılan istiridye kabukları ise 20 cm uzunlukta olup tanesi 10 TL. Kenya Nairobi yakınlarında bulunan dünyaca ünlü deniz ürünü restoranı Mombasada tutulan istakozları müşterilerine sunarken tabağın kenarına limon, sarımsak, zeytinyağı, fesleyen sosunu yine deniz kabukları içine koyuyorlar konuklar yiyecekleri lokmaları batıra batıra yiyorlar.
Kabukların dışı da sedefli olup güzel parlıyor, dekor olarak da göz okşuyor.


Deniz kabuklarını sıfır maaliyetle edinmek için bir başka seçenek ise Plaj mevsimi başlamadan önce, kış boyunca sert dalgalar tarafından sahile taşınıp biriktirilen dipteki ölü deniz kabuklarının kullanım amacına göre işe yarayacak olanlarını sahil yürüyüşü sırasında kumlara dikkatlice bakarak seçmek olabilir.

Yaz mevsiminin vazgeçilmezi Hamaklar ekonomik fiyatlı, portatif, rahat, hafif, kurulup kaldırması pratik, kolay taşınıyor, az yer kaplıyor, terletmiyor
Yazın en çok satılanmalzemesi Hamak olduğu görülüyor.
Tatile, pikniğe, mavi yolculuğa, çadır kampına gidecekler mutlaka bir veya kişi sayısı kadar çeşitli renklerdeki hamaklardan alıyor, ayrıca araçlarının bagajlarında her zaman bir hamak taşıyorlar.
Eminönü Ragıp Gümüşpala Caddesi No:19'da hizmet veren Kaya Uğurlu dükkanında hamaklar tek kişi 40 TL, iki kişilik hamak 100 TL olarak fiyatlanıyor.
Pamuk ipinden iki kat olarak dokunmuş iki kişilik file hamakların boyu üç metre ve 250 kilo taşıma dayanıklılığına sahip. Hamakların iki başından uygun yere veya ağaca bağlayınca çalışmaktan çok yorulanlar tüm yorgunluğunu atabiliyor, rahat bir uyku çekebiliyor.
Dükkanda salıncak kurmak için çeşitli kalınlıkta ipler, yaygı ve gölgelik amaçlı kullanılacak hasır yaygılar, çim halı, kilim çeşitleri, bambu kamış, sedir minderleri, Şark köşesi takımları, otantik dokumalar da bulunuyor. Kaya Uğurlu: 0 212.528 65 50 - 0 212.528 19 76

Deniz Temalı Objeler, balıkçı malzemeleri dekoratif süs eşyası oldular.

Dekoratif eşyalar arasına balıkçı olta ve ağ takımları, çapalar, dümenler, gemici feneri, usturmaçalar, can simitleri, şamandıralar, halatlar dâhil her türlü tekne takımı da girdi.


Dekoratif eşyalar, arasına balıkçı olta, ağ takımları, çapalar, dümenler, usturmaçalar, simitler şamandıralar dâhil her türlü tekne takımı da girdi. Gemi eskisi olarak bilinen gemilerden sökülmüş parçaların yüksek fiyatlara satılması nedeniyle, orijinallerine benzer nitelikli yeni yapım parçalarıyla karşılanıyor.
Denizi çok seviyor, evinizin bir köşesine, balkonunuza varsa bahçenize salaş balıkçı kulübesi veya kaptan köşkü havası vermek istiyorsanız ilk alacağınız malzemeler arasında, bir can simidi, birkaç metre ağ ve balıkçı feneri, bir dümen ile başlıyor. Her rengi bulunan naylon ağın metresi beş TL, can simidi ise 40 TL den, normal fener 20 TL fiyatlanıyor.


Bunların dışında ahşap veya pirinç malzemelerle dekorunuzu zenginleştirebilirsiniz. Sarı renkli pirinç bir lomboz, cromaj aksesuarları veya ahşap yapım bir gemici dümenini masa ya da tavan lambası olarak kullanabilirsiniz.
Halatlardan yapılmış şık tavan abajurları, değişik bir aydınlatma vaad ediyor. Gemici fenerleri pirinç olup genellikle çift satılıyor fakat tek almak isterseniz tek 150 TL, Silyon Feneri 4 boy olup 450-600 TL arası değişiyor.
Ahşaptan yapılmış balık, kürek, çapa üzerine yazılmış "Hoş geldiniz" tabelası 20-30 TL. Çapa üzerine konulmuş termometre, ahşaptan yapılıp boyanmış balık maketleri, çeşitli kalınlıkta keten halat düğümleri, dekoratif halat örgülerden üretilmiş usturmalar, makaralar, tekne maketleri, rüzgârgülleri, deniz kabukluları bulunduğunuz yere bambaşka bir hava kazandırabilir.
Deniz Ticaret'te dekoratif ağlar isteğe göre ölçülendirilip örülüyor. Deniz temalı tüm malzemeleri ve bilumum yat aksesuarlarını Galata Köprüsü Karaköy ayağı yakınında bulunan dükkândan temin edebilirsiniz.


Deniz Ticaret Tekne ve Yat Malzemeleri: Fermenciler Caddesi No 79 Karaköy/İstanbul Tel: 0(212) 244 08 53

Beklenmedik şekilde ortaya çıkıp oluşan ağrıyı, sızıyı hafifleten, daha güvenli hareket etmeyi sağlayan dizlikler, bandajlar.
Aklınızın bir köşesinde bulunmasında yarar var

Olur ya ağır bir bavul taşıdınız veya eşya, saksı kaldırdınız, ters bir hareket yaptınız, klimanın soğuk havası çarptı adale tutuldu veya yürürken, spor yaparken kası aşırı zorladınız, diz kapağı yan bağlarında ağrılı çekme oluştu.
Futbolcular bu gibi durumlarda salonda düz koşu yapıyor, sızıyı ağrıyı duymamak için iğneyle çıkıp top oynuyorlar.
Ya biz zaten havalar berbat, değişime uğrayan iklemlerde aşırı nemli su dolu dev bir balonun altında yaşıyor gibiyiz.
Çiçeklerin bile türü değişti İstanbul'da palmiye, zakkum gibi Akdeniz ağaçları tropikal bitkiler daha çok görünür oldular. Fideler randıman vermiyor güller, domatesler kavruluyor. Bu arada kronik romatizma ağrıları, kırık, çıkık yaşamış olanların çektiği yağış öncesi diz ağrısı, kas gerilmesinden kaynaklı ise bandaj takarak kısmen hafifleti olabiliyor.
Büyük PTT karşısında ki spor mağazasından 40 TL fiyatlı 70% Neoprene, 30 % Nylon karışımından mamül Taiwan malı bir dizlik alabilir, dizinize takıp zorlamayı önliyebilirsiniz.

UZUN ÖMÜRLÜ BİDONLAR, MANGALLAR, SEMAVERLER!
En çok ihtiyaç duyulan, en çok kullanılan araç gereçlerin neredeyse hepsini Tahtakale'de bulabilirsiniz.

Özellikle saç tenekelerin paslanıp çürümeleri, ömürlerinin kısa olmaları nedeniyle kalın plastik bidonlar, özellikle geniş hacımlı saksı ihtiyacı olanlarıa büyük kolaylık sağlıyor. Ülkeye ithal edilen kimyevi maddelerin kullanımı sonrası ambalajları temizlenerek satışa sunulan bidonları, delinerek saksı amaçlı kullanımı uzun ömürlü oluyor.
Arzu edenler için bidonların musluk takılmış, kapaklı su bidonu olarak kullanmaya hazır olan çeşitler de bulunuyor.
30, 60 litrelik olarak telaffuz edilen bidonları 30, 50, 60 TL den satın almak mümkün oluyor.
Ayrıca yol üzerinde bulunan bidon ve soba satıcılarından alınan ürünler kolaylıkla araca dükkanların önünden fazla taşımadan yüklenebiliyor.
Eminönü Ragıp Gümüşpala Caddesi paralelinde hizmet veren bidoncular, sobacılar ve mangalcılar sırayla dizilmiş olup, son yenilikleri ziyaretçilerine sunuyorlar. Yaz mevsiminin dolaysıyla piknik mevsiminin başlamasıyla yeni ve kolay taşınır, mangallar, kömürü kolay yakan delikli tutamaçlı bacalar, maşalar, cız bız köfte telleri, çeşitli boyda semaverler, nargile çeşitleri ve tabii ahşaptan, ip örgüden hasır ve metalden yapım ürünler adeta baş döndürüyor.Yaz'ın gelişiyle bot, kano, çadır ve kampçılığa ilgi arttı
Çadırlar 50 TL'den, şişme botlar kanolar 1,500 TL den başlıyor.

İki metreden 4 metreye kadar çeşitli botlar arasında tercih yapabilirsiniz. Alman malı iki yıl garantili, çift kat dokunmuş ve arkasına motor takılabilen bir 4 metrelik şişme bot 1180 Dolar.  Alüminyum tabanlı botun altında hava doldurulan ayrı bir bölüm bulunuyor. Bu bölüm şişirilince su ile temas azalıyor ve motor gücüyle suyun üzerinde su kayağı gibi gidilebilen, 100 km hıza çıkma imkânı doğuyor.  80 kg paket ağırlığı bulunan botun yanında ayaklı pompa veya kompresör, kürekler, taşıma çantası, tamir çantası birlikte veriliyor.  Botunuza Taiwan malı 15 beygir gücünde dört zamanlı motor takmak isterseniz 2850 Dolar ödemek gerekiyor.  Eğer grup halinde balığa çıkmak istiyor veya çok kişi taşımak istiyorsanız 4,20 metre uzunluğunda bir ton ağırlık taşıma kapasitesine sahip 15 yolcu alabilen botlar da bulunuyor. İki yıl garantili botların üç ayrı bölümde imal edilmiş olması nedeniyle daha güvenli sayılıyor.
Kano fiyatları ise 1.500 TL den başlıyor, özelliklerine göre 2 bin ve daha yükseklere uzanıyor. Çadırlar, portatif bez yatak, hamaklar, uyku tulumları, portatif masa, sandalyeler, çadır dolapları, sırt çantaları, buz sandıkları, balıkadam elbiseleri, balik zıpkınları, olta takımları, aydınlatma fenerleri en fazla rağbet gören kamp malzemelerini oluşturuyor. Kamp malzemelerini Karaköy kat otoparkı arkasında bulunan Sürmeli ve outdoor galerilerinde bulabilirsiniz.


Karaköy Maliye Caddesi Sürmeli tel. 0212.293 64 29 - Outdoor tel. 0212. 249 37 39

OTANTİK TURİSTİK, HEDİYELİKLER, OTANTİK SHOP'DA


Karaköy -Tünel arasında bulunan Yüksek Kaldırım Caddesi Beyoğlu'nun devamı ve Galata Kulesinin güzergâhında bulunması nedeniyle gençler, yerli yabancı turistler bakımından oldukça rağbet gören yerlerin başında geliyor.
Kafelerin, restoranların, bar, müzik aletleri ve hediyelik eşya satıcılarının çokça bulunduğu tarihi mekanda hizmet veren yerlerin biri de Ekrem Baş'ın işletmesi Galata Otantik Shop.
Cam objelerin, seramiklerin zengin çeşitlerinin yanı sıra bilhassa kendi tasarım ve yapımı olan çevresine mistik hava katan, renk ahenk abajurlar, vitray çalışmalar turistlerin büyük ilgisini çekiyor.
El işi fincan takımları, Kütahya, İznik çinileri, çeşitli biblolar, çini kapı numaraları, kar küreleri, hediyelik objeler, dokumalar, İstanbul temalı çok zengin magnet çeşitleri bulunabiliyor.
Galata Otantik Shop Yüksek Kaldırım Caddesi No:1/A Ekrem Baş. gsm: 0535 623 83 29


İŞPORTA TEZGAHLAR KARAOKE MİKROFONLARLA DOLU
Çin malı kendinden hoparlörlü Mikrofonları kordonuyla beraber 50 TL.

Eminönü'nde işporta tezgâhlar Karaoke mikrofon dolu. Çin malı kendinden hoparlörlü Mikrofonları kordonuyla beraber 50 TL. İstediği müziğe eşlik etmek isteyenler bu mikrofonları müzik setlerine giriş yapabildikleri gibi, Bluetoouth bağlantısı da olabiliyor. Cazip renkli mikrofonlar yeni yıl öncesi tezgâhları süslerken şarkı söylemeyi, melodilere eşlik etmeyi sevenleri memnun ediyor.
Mahalle arasında arsa kalmadığı için ülkede futbolcu yetişmediğinden yakınanlara karaoke mikrofonları bu defa bir başka sektörde müzisyen yetişmesine olanak sunacak.

Hem işlevsel hem görsel gitar ayağı veya sehpası...
Evde bir gitar var ise ve uzun zaman kullanılmadan muhafazası, torbası içinde kapalı kalıyorsa farklı sıcaklıklar ve havanın neminden olumsuz etkilenmeler, küflenmeler baş gösteriyor.
Metal kısımlar oksitleniyor, ahşap kısımlar nefes alamadığı için matlaşıyor. Bu tip problemlere karşı enstrüman, daima naylon yerine nefes alabilen kumaş bir torbada veya gitar sehpasında tutulmalı, bu şekilde bakımı yapılıp tozu alınmalı. Buna bir de seyir zevki eklemek isterseniz elektro veya yarım kasa ya da akustik gitarınıza ayaklı bir sehpa almanız uygun olacak.
Yataya yakın açılan oturaklı, devrilme riskine göre açılandırılmış, aynı zamanda gitarın çizilmemesi için kauçuk kaplanmış kavrama kolları ile sapı kilitleyen askı kolu olan bir sehpayı 60 TL den başlayan fiyatlarla Beyoğlu Tünel Galipdede Yokuşu'nda hizmet veren DO RE Mİ müzik evinden satın alabilirsiniz.

RESMİ GÖSTEREN ASIL ÇERÇEVESİ OLUYOR...
Hiç şüphe yok ki resmin güzelliği kadar çerçevenin resme uygunluğu da büyük önem taşıyor.
Tablonun taşıdığı renkler kadar yansıttığı dönemi de çerçevenin antik ya da modern olmasını gerektiriyor.


Çerçeve yaptırırken seçilen çerçevenin ebadı, çerçeve kalınlığını etkiliyor büyük ebatlı çerçeveler camın ağırlığı ile esneme yapabileceği ve zamanla bel vermemesi için daha kalın çerçeveler seçiliyor. Çerçeve monte işlerini yapan
Enes Dağdeviren çerçeveler özel sert plastik ve ahşap olarak sınıflanırken bir çerçevenin yapımı dört aşamada gerçekleştiğini belirtiyor.
Ahşap görünümlü plastik, altın yaldız, gümüş, çeşitli renk ve formlarda bulunan zengin çeşitlerden seçilen çerçeve giyotin adlı makinede düzgün ve köşe açılarına sadık kalınarak kesiliyor.
İkinci aşamada yine hassas çakma makinesinde köşeler gönyeli olarak birleştiriliyor.
Üçüncü aşamada çerçeve camlı sipariş ise 05 mm kalınlığında rahat görüş sağlayan, parlama yapmayan cam kesiliyor.
Son aşamada arkasına kalın mukavva konup, açılır kapanır özellikli çelik şerit çakan çakma aleti ile camlı ve fon mukavvası sabitlenirken dik veya yatay kenara denge noktasına asma kulpu takılıyor.
Yaklaşık 15-20 dakika süren çalışma sonrası çerçevelenen resim veya afişiniz duvara asılmaya hazır hale geliyor.
Karaköy Tünel sokağı paralelinde hizmet veren Güler Cam Pleksiglas, lazer kesim, Led Tabela Sistemleri, cam, ayna, dekorasyon, yağlıboya tablo ve sanatsal çerçeve atölyesinden titiz ve ekonomik fiyatlarla siparişler hazırlanıyor. Ayrıca sipariş üzerine 10 mm lik kaliteli camlardan iki metre uzunluğuna kadar su sızdırmaz nitelikte akvaryum yapılabiliyor.
Güler Cam Pleksiglas: Şht Teğmen Hüseyin Sofu Sk No: 9 Karaköy - İst. Tel no: 0(212)245 45 12

DEĞİŞMEYEN LEZZETİYLE YEPYENİ BİR MELİS

Turşu deyince tazeliği ve gerçek turşu lezzetini bir arada sunan Melis Turşuları yenilenen imajıyla sofraların değişmez tamamlayıcısı olmaya devam ediyor.
İzmir'in bereketli tarlalarından toplanarak mevsiminde en taze mahsulle hazırlanan Melis, yenilenen ambalajı ve değişmeyen tadıyla raflardaki yerini alıyor.


Geleneksel turşu tadını geçmişten bugüne değişmeyen en lezzetli haliyle sofralarla buluşturan Melis, sıcak ve modern çizgilere sahip yeni imajıyla farkını yine ortaya koyuyor.

Sevgiyle ektiği ve özenle topladığı taptaze ürünlerini kısa sürede cam kavanozla buluşturan Melis Turşuları, geleneksel ruhu kaybetmeden tasarlanan ahşap desenli yeni etiketi ve doğallığı temsil eden yepyeni ambalajıyla raflarda.
Kornişon, salatalık ve çok çeşitli turşuların yanı sıra közlenmiş, konserve sebzeler ve zengin sos seçeneklerindeki iddiasını da yıllardır sürdüren Melis, deneyenlerin bir daha asla vazgeçemediği eşsiz lezzetleriyle mutfaklardaki önceliğini koruyor.
Melis'in kurulduğu ilk günden bu yana lezzetinden ödün vermeyen tüm ürünleri yenilenen şık imajıyla birçok satış noktasında tüketicinin beğenisine sunuluyor.
Melis damaklarda klasikleşen özgün tadını bu kez, geleneksel dokuyu ve modern tasarım detaylarını harmanlayarak yenilenen yüzüyle her öğününüze taşımaya devam ediyor.

HER ZEVKE GÖRE HEDİYE D&R'DAN
Birbirinden renkli, eğlenceli ve farklı yeni yıl hediyeleri D&R dünyalarında sizleri bekliyor.

Kitaptan müziğe, filmden elektronik ürünlere, oyundan hobiye, hediyelik eşyadan kırtasiyeye kadar geniş bir yelpazede eğlence ve kültür ürünleri ile ziyaretçilerini buluşturan D&R, yeni yılda da sevdiklerini mutlu etmek isteyen ve birbirinden farklı hediye seçeneklerini tek bir noktada bulmak isteyenler için sayısız alternatifler sunuyor. Kitapseverler için
Ayşe Kulin'in yeni kitabı Kördüğüm, Nilay Örnek'in Bütün İyiler Biraz Küskündür, Dan Brown Başlangıç gibi son dönemlerin en çok ilgi gören kitapları ile Oğuz Atay'ın Tutunamayanlar, Sabahatin Ali'nin Kürk Mantolu Madonna, Stefan Zweig'ın Satranç gibi zamanın eskitemediği kitaplar, Hasan Ali Toptaş, Ahmet Ümit, İlber Ortaylı,İclal Aydın, Barış Muslu gibi yazarların imzalı kitapları, ayrıca kitap ve tablet tutucu stantlar, kitabın yanında kahve için "booklover" logolu kupalar
Müzikseverler için
Yılın en sevilen şarkılarının yer aldığı CD'ler, her yerde müzik dinlemek için rengarenk blutoothlu spekearlar, kulaklıklar, müzik setleri
Film severler için
En yeni yerli ve yabancı filmlerin DVD'leri, ödüllü filmler, evde sinema keyfi için sinema sistemleri, projeksiyonlar Seyahatseverler için
Şehir rehberleri, seyahat temalı not defterleri ve seyahatin olmazsa olmazı müzik için çeşit çeşit kulaklıklar, seyahat çantaları Fotoğraf meraklıları için; dijital ve analog fotoğraf makineleri,instax kameralar, fotoğraf baskı ürünleri, aksiyon kameraları Nostaljikler için; pikaplar, plaklar, müzik kutusu, nostaljik tasarım radyo ve retro duvar panoları Romantikler için;
çiftler için hem romantik ve keyifli bir oyun olan Aşk Dolu Kalp, 10 kitaptan oluşan romantik set
Teknolojiseverler için
VR gözlükler,go pro kameralar, akıllı telefonlar, robotlar, dronelar
Oyunseverler için
X BOX ve Playstationlar, yeni yılda evlerinde keyifle oyun oynamak isteyenler için kutu oyunları, puzzlelar, maket ve modeller Sportifler için; mataralar, yoga matları, pusulalar, sport watchlar, spor malzemeleri
Çocuklar için
Her yaş ve zevke göre peluştan elektroniğe her çeşit oyuncak, boya setleri
İllaki yeni yıl konseptli hediye isteyenler için
mumluk,tealight, notluk, bardak altlığı ve fincandan oluşan yeni yıl hediye seti
Kararsızlar için
İstediğiniz miktarda para yükleyebileceğiniz ve yıl boyunca D&R mağazalarında kullanılabilecek D&R hediye kartı
Kendine hediye almak isteyenler için

yeni yılda yeni sayfalar açacak rengarenk defterler, kalemler, ofis gereçleri, organizer ve ajandalar, takvimler
Siz de, yeni yılda sevdiklerinize unutamayacakları bir yeni yıl hediyesi vermek ve 2018' i unutulmaz kılmak istiyorsanız, bu yılı D&R mağazalarına ya da dr.com.tr'ye uğramadan bitirmeyiniz.

Kış Geliyor, Hava Soğuyor, Ne Demişler "AYAĞINI SICAK BAŞINI SERİN TUT"
Eskilerin söyleyişi günümüzde geçerliliğini koruyor. Ayak üşümesi ile romatizma, mide, baş ağrısı, bağırsak, prostat, yumurtalık problemlerine kadar uzanan birçok sorunun temel nedeni sayılıyor.

Bu nedenlerle yapılması gerekenlerin başında kış mevsiminde yerden gelen soğuklara karşı tedbir almak olacaktır.
Yaşadığımız kentin neredeyse tamamının zemini betonla kaplı, geçitler, köprüler gibi kalan diğer kısımlar ise ya asfalt ya taş ya metal. Çalışma yerlerinde ise tabanların çoğu soğuk.
Bu durumlara karşı eski dönemlerde oturarak masa başında çalışanlar ayakların temasını zeminden kesmek için ahşap ayaklıklar yapmışlar. Günümüzde devlet memurları artık eskisi gibi değil tamamı ısıtılan binalarda çalışıyor.
Fakat güvenlik görevlileri, kulübede çalışanlar için ayaklık kullanımı hala geçerliliğini koruyor.
Gelişen teknoloji sayesinde bu ayaklıkların rezistanslı olup elektrikli ısıtıcı tablalara dönmüş olanlarda mevcut.
Ayak ısıtmanın en pratik yolu ise beş liradan başlayıp 35 TL'ye uzanan ayakkabı içine yerleştirilen yün keçeler. İstanbul Eminönü Yeni Cami önü başta olmak üzere ayakkabı boyacılarında veya her lostra salonu bulunabilen keçeler, hem kalınlıkları ile en az bir santim boy uzatıyor, hem de ayağı nispeten sıcak tutuyor.
Ayağın şeklini alan, destek sağlayan, yıkanabilir özellikli keçeli süngerler, diz ağrılarını azaltıp, rahatlama sağlıyor. Yine de ayak numarasına göre keçe seçerken bir numara büyük alıp, kendi ölçülerinize göre ucundan kesmek alınan keçenin küçük gelmesinden daha iyi sonuç alınmasına yarıyor. Ayaklık için iki yan panel, bir kaç çıta işinizi görüyor.

Bir çift termal çorabın satış fiyatı 15 00TL civarında bulunuyor.

"AYAKKABI ÇANTA TUTKUNUYSAN SEN DE BOYNERLE"
Eskilerin söyleyişi günümüzde geçerliliğini koruyor. Ayak üşümesi ile romatizma, mide, baş ağrısı, bağırsak, prostat, yumurtalık problemlerine kadar uzanan birçok sorunun temel nedeni sayılıyor.

Kadın şıklığının en önemli tamamlayıcısı çanta ve ayakkabı zengin seçenekleriyle Boyner'de Boyner, zamansız şıklığın simgesi stilletto ve topuklu çizmelerden, günlük giyimi rahatlıklarıyla tamamlayan kışlık spor ayakkabı ve botlara birbirinden zengin seçenekle kış aylarını sıcacık, bir o kadar da stil dolu bir mevsime dönüştürüyor.
Deri, bilekten bağlı, topuklu ayakkabı ve stilettolar günün her saatinde ve gece şıklığında stillere eşlik ederken, gün içinde rahatlığını ön planda tutan kadınlar seçimlerini etek, elbise ve pantolonlarla en iyi şekilde kombinlenebilen botlardan yana yapıyor.
Kadınların vazgeçilmez aksesuarı çanta ise zengin seçenekleri ve farklı zevklere hitap eden modelleriyle Boyner'de çantaya duyulan aşkı daha da alevlendiriyor. Birçok farklı tarzda kombini tamamlayabilen genç, eğlenceli, renkli ve trendy modeller, klasik tarzından vazgeçemeyenler için zamansız seçimler çanta tutkunlarını bekliyor. Boyner, stil sahibi erkekler için de sezonun en gözde parçalarını bir arada sunuyor Boyner'in erkek ayakkabı koleksiyonunda yer alan klasik, spor ve spor şık seçenekler erkeklerin hayatlarına renk katıyor.
Her erkeğin kendi tarzına özel ayakkabıyı bulabileceği koleksiyonda sadece Boyner'de satılan markalar da tasarım, şıklık ve konforlarıyla öne çıkıyor.
Erkeklerin sonbahar-kış kombinlerini ise trendy modelleriyle sırt ve omuz çantaları tamamlıyor.
Boyner'in zengin ayakkabı ve çanta koleksiyonunda yer alan; Love Moschino, Guess, Versace Jeans, Calvin Klein, U. S. Polo ASSN., Zuma, Tommy Hilfiger, Beymen Studio, Bub, İnci, Pierre Cardin, Fabrika, Divarese, Nine West, Aldo, George Hogg, Hush Puppies, Sebago, Camper, Clarks, Lumberjack, Dockers, Dexter, Caterpillar, Harley Davidson, Greyder, UGG, Adidas, Nike, Under Armour ve Skechers, gibi dünyanın ve Türkiye'nin en iyi markaları uygun fiyatlarla Boyner.com.tr veya Boyner mağazalarında modaseverleri bekliyor.

Yağmurda özgürce dolaşmak için bir çanta yeter!

Bir çanta ile hem stil sahibi olmak hem de yağmur, güneş ve rüzgardan korunmak mümkün mü? Boyner'in zengin koleksiyonunda yer alan Morikukko marka, kapüşonlu sırt çantaları ile hem stil sahibi olmak hem de yağmurdan, rüzgardan, güneşten korunmak mümkün! Özel olarak elde dikilen, birbirinden renkli ve enerjik desenleri ile büyük ilgi çeken Morikukko sırt çantaları kapüşon özelliği ile soğuğu, rüzgarı, yağmuru ve güneşi engelliyor. Yetişkinler ve çocuklar için iki ayrı boyda üretilen kapüşonlu çantalar ani bastıran yağmurda şemsiye ya da yağmurluk arama telaşını ortadan kaldırırken, hafifliğiyle kullanım rahatlığı ve konfor sunuyor.
Morikukko kapüşonlu sırt çantalarını ister trekking yaparken, ister işe giderken, ister okul çantası, ister spor çantası olarak ya da günlük gezilerinizde kullanabilir, stilinizle fark yaratabilirsiniz

Koton Beauty ile Güzelliğinize Özgün Bir Dokunuş Yapın
Yenilenen Koton Beauty içinde yer alan Terracotta serisi, cilde ipeksi bir dokunuş yapıyor.

Özel ince sedeflerle geliştirilmiş formülleri ile kuru kullanımda doğal ve pürüzsüz bir görünüm yaratan ürünler, ıslak kullanımda da daha yoğun ve çarpıcı renkler ortaya çıkararak belirgin ve yoğun bir duruş sergiliyor.
Koton Beauty Terracotta allığın satensi renkleri ile farklı stillere istenilen etkide mükemmel yansımalar katılıyor.
Uzun topukların yarattığı çarpıcı ve göz alıcı etki artık kirpiklerinizde... Kalın kıl fırçası ile kirpikleri tek tek ayıran ve kremsi, yumuşak formülü ile kalınlaştırarak yüksek hacim sağlayan Oversize Volume maskara, tek katta kirpiklere güçlü hacim ve yoğun siyah rengi vererek bakışları ön plana çıkarıyor.
Uzun kirpik isteyenlerin vazgeçilmezi Magical Kirpik uzatıcı maskara, kirpikleri tek tek yakalayıp uzatıyor, topaklanma yapmayan formülü ile mükemmel uyum içerisindeki ola plastik fırçası sayesinde de gözlere yeni bir boyut kazandırıyor.

Zengin sedeflerden oluşan, topaklanma yapmadan tek katta yoğun renk veren ve gün boyunca ilk tazeliğini koruyan farlar ise Koton Beauty'nin en gözde ürünleri arasında yer alıyor. 4'lü farların mükemmel uyumlu renkleri, bakışları doğal ama çarpıcı kılıyor. Doğal ve mükemmel görünümlü kaşlara sahip olmak Koton Beauty kaş şekillendirme seti ile artık çok kolay. Etkileyici görünümlü kaşlar yaratmak için gerekli olan tüm malzemeler, kaş şekillendirme seti içerisinde yer alıyor.
İçerisinde bulunan mini kıl fırçaları ile istenilen kaş şekli yaratılırken, sünger fırça sayesinde istenilen tonda farlar kolayca kaşa uygulanabiliyor.
Etkileyici gülümsemenizin sırrı Koton Beauty'de Zaman sıkıntısı yaşayanlar için pratik makyajdeneyimi sunan, doğal renkleriyle ve çok fonksiyonlu formülüyle ön plana çıkan Koton Lip&Cheek, normal mat ruj gibi dudaklara, krem allık gibi yanaklara uygulanabiliyor. Mat ve kadifemsi renkli rujların yanı sıra doğal parlaklık veren ve hafif renklerle ıslak görünüm sağlayan rujlar ise gülüşünüze renk katıyor.
Koton Beauty makyaj ürünleri seçili Koton Mağazalarında ve online alışverişin adresi koton.com'da satışta!

Saati Hatırlatırken Zamanı Durduran Guguklu Saatler!
Zaman su gibi akıp gidiyor, oysa nostaljik guguklu saatlerinde zaman aksa da dönem hep aynı kalıyor.

Üstelik guguklu saat kuşunun sesi, müzik eşliğinde balerinlerin dansı, değirmenin dönüşü geyik figürlerinin hareketi akan zamanı da saatin seyrini de cazip kılıyor.
İster bir dekoratif amaçlı duvara asmak üzere dağ evine, ahşap hâkimiyetli bir köşeye, ister salonunuza, ister yeni evli bir çifte kalıcı olmasını istediğiniz ev hediyesi olarak alabileceğiniz şirin ve estetik görünümlü guguklu duvar
saatleri uzak doğu ithal olup, pil gücüyle çalışıyor. Saat başlarında bulunduğu pencereden çıkıp öten kuşun sesine müdahale edebildiğiniz gibi saatten ayrı olan çalışan pilini çıkartarak sesini de kapatma imkânı bulunuyor.
İki yıl garantili olan guguklu saatlerin diğer çeşitlerini katalog modelleri içinden seçerek getirtebiliyorsunuz.
7'den 77'ye çocukların olduğu kadar büyüklerin de beğenisini kazanan guguklu saatler 550 TL ila 700 TL arası fiyatlanıyor. Normal duvar saatleri ise 100 TL den başlayıp 250 TL'ye dek uzanıyor.

Oğuzlar Saat: Saat Tamiri ve Bakım Servisi Ömer Çakmaksoy Hamidiye Caddesi Şah-As Han İş Hanı No: 6 Sirkeci/İstanbul Doğubank Bitişiği Tel: 0(212)513 23 59

SİZ YORULUN, O DİNLENDİRİR...
İtalyan mobilyacılığının ayrıcalıklı tasarımlarıyla öne çıkan markası NATUZZI, dinlenerek hayata karşı dinç durmak isteyen herkes için Re-vive'ı geliştirdi. Natuzzi Italia Stil Merkezi ve Yeni Zelanda mimari stüdyosu Formway Design işbirliğiyle tasarlanan Re-vive, kentlerin yorgun insanlarına sınırsız bir terapinin yanında benzersiz bir keyif de vaadediyor.
Fatih Kıral Mobilya & Dekorasyon'un NATUZZI ismini taşıyan Cemil Topuzlu, Levent ve Emaar Square AVM mağazaları dışında Bodrum, Antalya ve Florya'daki Fatih Kıral mağazaları içindeki NATUZZI'ye özel bölümlerde de bulabileceğiniz Re-vive, dünyanın ilk performanslı yatar koltuğu olma ayrıcalığını da taşıyor.
ONUNLA ARANIZDA SÖZSÜZ BIR İLETİŞİM VAR!
Kullanım sonrası "koltuk", "oturma", "dinlenme" kavramlarını sorgulamanıza sebep olacak Re-vive, yatar koltuklarda artık geleneksel hale gelen ve kol mekanizmasıyla işleyen sistemi bir kenara bırakıyor. Re-vive'ın özelliği vücudun hareketlerine, koltuk üzerinde aldığı ve almak istediği şekle sezgisel olarak yanıt vermek. Bu sayede, Re-vive'a oturan kişi ile Re-vive arasında ilk andan itibaren başlayan sözsüz iletişim, kullanıcı adına benzersiz bir koltuk deneyimi olarak yaşam boyu devam ediyor.
RAHATLIĞIYLA BÜYÜLEYECEK
Esneyerek geriye yaslanan, sizinle birlikte yumuşak ve kesintisiz olarak hareket eden, esnek sırt bölmesiyle insan ergonomisine uygun tasarlanan, hareketli kolları, döner kaidesi ve eğimli sediriyle üzerine oturanı sunduğu rahatlıkla büyüleyen Re-vive, vücudunuzun değişen konumuna göre aldığı her yeni şekil ve bu yeni şekle hızla intibak becerisiyle de eşsiz bir tasarım. Yenilik ve tasarımın bir araya geldiği NATUZZI Re-vive koleksiyonundaki Club, Lounge, Quilted, Suit ve Wing Back modellerinden biriyle yerinizden kalmak istemeyeceksiniz ve ancak Re-vive'ı bilenler, size sonuna kadar hak verecek.

BANYO FAYANSLARI ARASINDA Kİ KARARMALAR DERZ DOLGUSUYLA EN EKONOMİK VE EN PRATİK ŞEKİLDE USTASIZ YENİLENİYOR...
Banyo duvarlarını yeniden fayans kaplatsanız bile birkaç sene içinde fayans araları oluşturan derz dolgularının beyaz renklerinde nem ve biriken suyun kireçleri nedeniyle kararma baş gösterebiliyor.
Kararmalar her ne kadar deterjanlarla fırçalanıp temizlense de fayansların ilk döşendiği günkü gibi görünmüyor.
Bu kirli görünümü telafi etmek için çoğu zaman fayans aralarında ki temizlenmeyen kararmalara tornavida ucuyla kazıma yapılıyor. Böyle durumlarda bir tüp hazır derz fayans aralarına krem gibi sürülerek fayanslar renk ve eşit yükseklik kazanılarak yepyeni temiz görünüm sağlanıyor.
Derz tüpünü iyice çalkaladıktan sonra tüpü yatay olarak tutup hafifçe sıkarak kuru olan fayans aralarına sürebilirsiniz. Dolgu maddesini plastik esnek bir parça veya parmak ucuyla eşit olarak çatlaklara, fayans aralarına yedirebilirsiniz. Sürülen dolgu maddesi yazın dört beş saat sonra kuruyor.
Fayans üstüne taşan kısımları nemli bir bez veya süngerle silindiğinde dolgu artıkları fayanstın sırlı yüzeyine yapışmadığı için zahmetsiz bir şekilde çıkıyor, aralarda kalan kısımlar ise banyo fayanslarının yenilenmiş haline kavuşmasını sağlıyor.
Derzmatik, Derz Dolgusu gibi markalarda yapı marketlerinde, nalburlarda satılan kullanıma hazır derz dolgusu suya dirençli, küf ve mantar oluşumuna dayanıklı, esnek ve iç dış mekânda kullanılabilme özellikler taşıyor.
400 gramlık tüpü 14 TL civarında satılan plastik ambalajlı derz dolgu tüpü sayesinde usta çağırmadan tertemiz fayans kaplı banyo duvarlarına 15-20 dakikada kolayca sahip olabilirsiniz.

KISITLAMA YAPMADAN SU SARFİYATINDA TASARRUF MÜMKÜN....
Su Basınç Düşürücü Valf, su faturanızda hissedilir miktarda azalmada rol oynuyor.
Son aylarda artan su faturaları aboneleri şaşırtırken, su sebekesinden
basınçlı gelen suya gereğinden fazla hatta ihtiyaçtan fazla su bedeli ödeniyor.
Oysa Apartman girişine veya sadece kendi daireniz girişine vana yanına takılan küçük aparat, hem belirli miktar su tasarrafu sağlıyor, hem de su kullanılan rezervuar contası, kombi, çamaşır makinası gibi makinaların ömrünü uzatıyor, arıza sıklığını azaltıyor.
Su basıncını istenilen seviyeye düşüren valf, aşırı basıncın neden olduğu ihtiyaç fazlası su tüketiminde önemli tasarruf sağlarken, çıkış basıncını1-5 arası ayarlayarak borularda oluşan gürültüyü önlüyor.
Basınç değerinden kaynaklı vuruntuları önlüyor, yüksek basıncın armatürlere, cihazlara verdiği zararı kesiyor, uzun ömürlü kullanım sağlıyor, sessiz çalışıyor. Arzu edilirse basınç değerini gösteren manometre takılabilme imkanı sağlıyor. Ürün 8 bar basıncına göre çıkışı 3 bar olarak fabrika ayarı ile sunuluyor. İstenilen
düzeyde ayarlamak için gövdenin alt kısmında plastik kapak çıkartılarak içeride bulunan ayar vidası 5'lik alyan anahtar ile saat yönünde çevirilerek basınç artırılır veya ters yönde düşürülür. Ayarlanan basınç değerini görebilmek için ve istenen değere ayar için tesisat üzerinde ki musluktan kısa süre açma-kapama yapılması gerekir. Musluk kapalı iken okunan basınç değeri ayarlanan değer olup, su akışı sırasında bu değer düşme gösterir.
Bu cihazın özellikleri nedeniyle normal bir durum olarak sayılır.
Cihazın fiyatı ve takılması 180 TL civarında ödeme gerektirirken cihaz, beş yıl garanti vaat ediyor.

Kalaycı'da bakır tencereler, çelik kaplar yeniden doğuyor
Bakır tencere ve kaplarda pişen yemeğin lezzetini arayanlarda eskiye dönüş başladı. Osmanlı mutfağı uygulayan bir çok ünlü restoranın kullandığı gibi bakır kapları yeniden ortaya çıkaran yemek dostları kalaycı bulmakta, kapları sık sık kalaylatmak için sıkıntı yaşıyor.
Beşiktaş çarşısı başında bulunan Kalaycı Gürsoy Züccaciye hem bakır kapları kalaylıyor hem de tutacak sapları yanan, cam kapakları kırılan çelik tencerelere kısa sürede aslına uygun sap takıyor.
Ayrıca ocakta unutulup yanan renk değiştiren kullanılmaz hale gelen çaydanlık ve çelik tencere ve kapları da cilalayıp ilk günkü gibi yeni alınmış hale getiriyor.
Erhan Gürsoy Beşiktaşın en eski züccaciye dükkanı olduklarını belirterek her marka elektrik süpürgelerinin hortumlarını yeniliyor ve torbalarını tedarik ettiklerini belirtiyor.
Gürsoy Züccaciye'nin beğenilen bir ürünü de nostaljik çaydanlıklar.
70'li yılların anılarına geri dönüş sağlayan mavi ve kırmızı renkleri bulunan çaydanlıklar, cinko üzeri emaye kaplı olması nedeniyle hem çayın lezzetli olmasına katkı sağlıyor hem de doktorların yurt dışı seminerlerinde tavsiye ettiği cinko çaydanlıklar daha sağlıklı bulunuyor. Küçük ve büyük olmak üzere iki boyu olan çaydanlıklar, 80 ve 100 TL satılıyor.
Kalaycı Gürsoy Züccaciye Ortabahçe Cad. No 19 Tel:0(212) 258 47 51-Gsm: 0543 771 16 37 - 0535 209 51 82


Kalekim'den seramik kaplamada hızlı çözüm: 'Rapitech'....
Kalekim, bir gün içerisinde kullanıma açılması gereken mekanlar için geliştirdiği, yüksek yapışma gücüne sahip seramik yapıştırma harcı 'Rapitech' ile hızlı çözümler sunuyor.


Kalekim, köklü Ar-Ge tecrübesiyle geliştirdiği yenilikçi ürünlerini, 'teknik çözüm' konseptiyle tüketici ve profesyonellerin kullanımına sunmaya devam ediyor. Seramik uygulamaları ürün grubunda yer alan Rapitech, hızla sertleşen yapıştırma harcı olarak 6 saat sonra mukavemet alarak derz dolgu uygulamasına imkan tanıyor.
Hızlı priz alan, yüksek performanslı, kayma özelliği azaltılmış çimento esaslı yapıştırma harcı Rapitech, yer ve duvar seramiği, granit, doğaltaş gibi kaplama malzemelerinin, beton, sıva, şap gibi yüzeyler üzerine yapıştırılmasında kullanılabiliyor. Mevcut seramik üzerine seramik kaplama uygulamalarında da rahatlıkla kullanılan Rapitech, dikey yüzey uygulamalarında kayma yapmıyor.
Yüksek yapışma gücüne sahip Rapitech, bir gün içerisinde kullanıma açılması istenen mağazalar, devlet binaları, kafeler, süper marketler, havaalanları gibi mekanlarda hızlı seramik kaplamak için kapsamlı bir çözüm sunuyor.

MAGNET'LERDE ÇEŞİT ÇILGINLIĞI HIZLA ARTIYOR!
Şirin ve bir o kadar da turistik değerlere sahip magnetlerin koleksiyonu hızla büyüyüp genişliyor.

Buz dolaplarının kapaklarını süsleyen mıknatıslı magnetler, dünyayı bir arada topluyor.
Gidilen ülkelerde ve kentlerde taşıması kolay olan hediyeliklerin başında mağnetler geliyor. Ekonomik fiyatlı magnetler gezilip görülen yerde yaşanan anıların sürekli kalmasına yardımcı olurken, yöresel özellikleri barındırması nedeniyle sempatik bir hediye yerine de geçiyor. Fiyatları beş ila 10 TL arasında değişen magnetler arasında tarihi eserlerin görünümleri, Beyoğlu Tramvayı, Galata Kulesi, Kızkulesi başta olmak üzere her ay genişleyeyen bir yelpaze içinde gemiler, otomobiller, balıklar, kediler, kaplumbağa, sandalet, Safranbolu, Bodrum Evleri, camiler, kaftanlar, semazenler, yeldeğirmeni, kapılar, pencereler, tekneler, dümen, şarap şişesi gibi kompozisyonla çeşitler ve meraklı koleksiyonerler artıyor.
VW ve diğer magnet çeşitlerini MEDİ Gift Shop Büyük Hendek Cad. No 4/D Galata Kulesine açılan yol üzerinde bulabilirsiniz. Tel: 0(212)245 2240


Kaliteli Uyku Artık Her Yerde!

Uzadıkça uzayan işler, rötar yapan uçaklar, her gün sabah akşam kat edilen yollar yorgunluk sayesinde uykuyu da beraberinde getiriyor.
Ostrich Pillow Uyku Yastığı ile artık her yerde rahatça uyuyarak dinlenebileceksiniz. Yola ve yolcuya dair tüm hizmetleri bir arada sunan Biletall, Ostrich Pillow Uyku Yastığı’nı Biletall Shop’ta yolcuların beğenisine sunuyor.
Sağlam ve yumuşak kumaşı ile başı ve boynun tamamını kaplayan, Ostrich Pillow her yerde uyuyabilme imkân tanıyor.
Otobüs camında, metroda, metrobüste, masada, ağaç dibinde hatta bankta…
İspanya’da öğle uykusu keyfi yapanlar için tasarlanan Ostrich Pillow Uyku Yastığı, her yerde rahat bir şekilde uyuma fırsatı sunuyor.

Yastığın yumuşak kumaşı, rahatlıkla nefes alabildiğinden asla terletmiyor. Fiyat:75,00 TL .

NARS Climax Mascara - Never Fake It
Hafif formülüyle kirpiklere maksimum hacim ve kıvrım sağlayan yenilikçi formülü ile Climax Mascara, topaklanma olmadan kirpiklere kıvrım sağlarken esnek bir his yaratıyor.

HACİM -Lash Moisture Complex esnek ve kremsi formülüyle köklerden uçlara topaklanma yaratmadan kirpiği kıvırarak hacim kazandırır. -Kirpiklerde ağır ve sert görünüme veda edin. Yumuşak ve hafif kirpiklerin keyfini çıkarın.
FIRÇA -Dolgun yapılı fırça, özel fitilli kıllarıyla her bir kirpiği yakalar ve anında yoğun etki için formülüyle kaplar. Zengin renk ve yoğun boyut kazandırmak için kirpikleri kökten uca pigmentiyle pürüzsüzce sarar.
NARS için özel olarak tasarlandı.
SONUÇLAR -%96 oranında yoğun ve maksimum hacime ulaşan kirpikler -%96 oranında topaklanma yapmadan hacim verir. -%100 oranında anında gözle görünen, baştan sona kıvrım kazanan kirpikler
RENK SEÇENEKLERİ EXPLICIT BLACK, saten siyah Fiyat: 180 TL *32 kadında denenen bağımsız bir ABD tüketici çalışmasına dayalı veriler. 32 kadında denenen bağımsız bir ABD tüketici ve klinik çalışmalarına dayalı veriler.KORKMAZ MANGALET SEZONU AÇILDI!
Türkiye'nin 46 yıllık yerli üretici markası Korkmaz, ızgara severlerin keyfini ikiye katlayacak Mangalet Grill ile fark yaratmaya devam ediyor. Dumansız pişirme özelliği ile mangal keyfini her yerde yaşatan Mangalet Grill, et, tavuk, balık ve sebzelerin besin değerlerini de koruyarak sağlıklı ve lezzetli bir alternatif sunuyor.

Korkmaz'ın Mangalet Grill'iyle ise mangal sezonu hiç bitmiyor. Mangalet Grill'in dumansız pişirme özelliği, ergonomik kulpları, bulaşık makinesinde yıkanabilen yanmaz yapışmaz granit kaplı ızgarası mangal keyfini zirvede yaşatıyor. Üstelik Mangalet Grill, çıkarılabilen fişi sayesinde istenildiğinde ızgara ile servis yapabilme imkânı sunuyor.
Korkmaz Mangalet Grill, ısıyı eşit olarak dağıtan ve uzun süre ısısını koruyan yanmaz yapışmaz granit kaplı ızgarası ile mükemmel bir performans sunarak, pişirilen tüm yiyeceklerin besin değerlerinin korunmasına yardımcı oluyor. Mangalet Grill, 299 TL'lik fiyatı ile mangal severlere, kömür ve odun zahmetine girmeden gerçek mangal keyfini yaşatıyor.

Deborah Milano’dan kaş devrimi
Kaşlar, bu sezon sonbahar-kış makyajında hiç olmadığı kadar ön planda! İnce ya da kalın, doğal ya da daha belirgin, etkileyici ve karakteristik…
Siz de Deborah Milano’nun yeni koleksiyonuyla kaş devrimine hazır mısınız?

Kaş Maskarası
Tüm kaş renkleri için ideal olan maskara, kaşlara dolgunluk kazandırırken kolayca şekil almalarını sağlar. 2 farklı rengiyle kaşlarınıza renk verir, kaş makyajını sabitlemeye yardımcı olur.
Tek başına ya da diğer ürünlerle birlikte kullanabilen Deborah Milano kaş maskarası, içeriğindeki özel kompleks sayesinde kaşları beslerken nemlendirir. Kaşların daha sağlıklı ve parlak görünmesine yardımcı olan maskara özel aplikatörü sayesinde tek bir kat uygulamayla bile saatler süren kalıcılık sağlar.
Kaşlarınıza doğal görünüm verir. Fiyat:19.90 TL
24Ore Extra Otomatik Kaş Kalemi
Çarpıcı bakışlar için kusursuz kaşlara sahip olmak gerekir. İşte Deborah Milano, ideal kaşlar için 24OreExtra otomatik kaş kalemini yarattı. Özel olarak geliştirilmiş ucu sayesinde kolayca uygulanan kaş kalemi, ideal kaş yayı çizilmesine, içinin doldurulmasına, kalemin arkasında yer alan fırça ise kaşlara şekil vermeye yardımcı olur.
Üç rengi bulunan kalem, her kaş tipi için uygun. Fiyat: 39.90 TL
Kaş Pleti
Deborah Milano kaş paleti günün her saatinde mükemmel kaşlara sahip olmak isteyenler için ideal. Kaşları kusursuzlaştırmak, biçimlendirmek ve dolgunlaştırmak için tasarlanmış. İki farklı renkteki fardan koyu olan boşlukları doldurmayı, açık renk ise tüm kaşa homojen görünüm sağlar. Sabitleyici olan şeffaf renk ise kaşların gün boyu kusursuz görünmesine yardımcı olur.
Küçük bir cımbız ve 2 fırçaya sahip olan setin iki renk seçeneği var. Fiyat: 48.90 TL.

Sport in Street, sezon trendlerini yakından takip edenlere ve rahatlığına önem verenlere şehir yaşamında rahatlıkla kullanabilecekleri alternatifler sunuyor.


Koleksiyonunda kadın, erkek ve çocuklar için onlarca çeşit yer alan Sport in Street, sezon trendlerini yakından takip edenlerin ve rahatlığına önem verenlerin şehir yaşamında rahatlıkla kullanabileceği alternatifler sunuyor.
Tek renk modellerin ön plana çıktığı yeni sezonun favori rengi ise yine beyaz...
Her tarz kıyafetin altında şık bir görünüm sağlayan beyaz sneakerlar, bu ilkbahar yaz sezonunda da sokakları hakimiyeti altına alacak.
Taban teknolojileri de bu sezonun öne çıkanları arasında yer alıyor ve bahar renkleri ile birleşiyor.
Tabanlarda ve bağcıklarda renkli detayların sıklıkla kullanıldığı yeni sezon sneakerlarda, pastel tonlar da çok kullanılan renkler arasında yer alıyor.
Sezonun en hit trendlerinden denim detaylar da sneaker modellerinde kendine yer buluyor. Nefes alan aqua modeller ise yaz mevsiminin favorisi olacak gibi duruyor.
Her yaşa ve her tarza hitap eden birçok model ve renk seçeneğindeki sneaker modellerini bir arada bulabileceğiniz Sport in Street mağazalarında, Nike, Adidas, Kinetix, Lumberjack, Puma, Reebok, Dockers by Gerli, Hummel, Skechers gibi kendi kategorisindeki lider markaların sneaker modelleri de sizleri bekliyor.
Sport in Street'in sneaker ve performans ayakkabı modellerini daha yakından görebilmek için Sport in Street mağazalarını veya sportinstreet.com.tr'yi ziyaret edebilirsiniz.

PUMA İLKBAHAR-YAZ 2017 'BU SENSİN' KAMPANYASI
PUMA, geçtiğimiz yıl başlattığı 'BU SENSİN' ateşini canlı tutmaya ve dünyanın her yerindeki tüm kadınlara özgüven aşılamaya devam ediyor.
Sportif ve feminen şıklığı bir araya getiren Suede Heart, pastel renk seçenekleri ve fiyonk olarak bağlanabilen sıra dışı bağcıklarıyla dikkat çekiyor. 'Kendin olmak için sen ol. #BuSensin' mesajına sadık kalan yeni kampanya fotoğraflarında, Neslihan Atagül Doğulu en doğal, en samimi haliyle görüntüleniyor.
PUMA İlkbahar-Yaz 2017 koleksiyonunun en güzel parçalarını giyen Doğulu, verdiği pozlarla "kendine ve tarzına güvenen, kendi kurallarını kendi koyan, hiçbir şeyden taviz vermeyen güçlü kadın" imajını kusursuz biçimde yansıtıyor.

Kampanyada yer alan yeni Suede Heart modeli, iki farklı bağcık seçeneğiyle geliyor. Kurdele şeklinde bağlanabilen kadife şerit veya ayakkabının tarzını değiştiren kalın bağcıklar arasında seçim yapılabiliyor. "Aruba Mavisi", "Prizma Pembesi" ve "Neon Sarısı" olmak üzere üç pastel renk çeşidi olan modeli, çok farklı şekillerde kombinlemek mümkün: kısa paçalı pantolon, jean, tayt, etek pantolon – seçeneklerin sonu yok. PUMA 2017 yılında Basket Heart modeli ile başlattığı güçlü yükselişini Suede Heart ile daha da yukarı taşıyor. Her dört ayda bir kalpleri çalan PUMA'nın Suede Heart modeli, 369 TL fiyatıyla tüm PUMA mağazaları ve seçkin satış noktalarında bulunabiliyor.

Yeni yılda daha cesur, daha güzel
Eski bir Mısır inanışına göre turmalin, derinliklerden yeryüzüne çıkarken, gökkuşağından geçmiştir ve bu nedenle gökkuşağının renkleri bu taşa hapsolmuştur. Turmalin taşı, ender rastlanan bir enerji akışına sahip ve yaratıcı tarafınızı güçlendirme özelliğiyle, My Destiny Collection’a ilham veriyor.

Oriflame My Destiny Collection yeni yıla özel yoğun siyah Wonder Lash Maskara ve sezonun en trendy renklerinden oluşan göz farlarıyla kendinizi eşsiz hissetmeye hazır mısınız?

Tıpkı gökkuşağının renklerine dahil olmak gibi…
5’i bir arada Wonderlash maskara yılbaşına özel sunumuyla, daha hacimli, kirpiklere uzunluk veren, kıvrım özelliğinin yanı sıra kirpiklere bakım yaparak tek tek ayıran özelliğiyle oldukça iddialı.


Maskarayı tamamlayan The One Bold Intensity Far paleti de farklı renk tonlarıyla yılbaşı göz makyajınızın olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Önemli olan bakışlar diyenlerdenseniz, bu iki ürün ile yeni yılı güzel bakan gözlerle karşılamaya hazırlanın.

VICTORIA'S SECRET

Baş döndürücü Tease şimdi yepyeni koleksiyonuyla mağazalarda!
Baharın renkli enerjisi, Tease’in çiçek açan bu yeni kokusunda hayat buluyor.
İçeriğindeki tatlı orkide, bahar laleleri ve vanilya kreması ile sizi tazeleyerek enerji veriyor.
Modern çiçeksi notalar, Victoria’s Secret’ın parfüm uzmanları tarafından baharın tüm enerjisini yansıtmak için turunç ve sulu meyvelerin tazeliğiyle Tease Flower parfümünde buluştu

Efsane koku Tease’in klasikleşmiş ambalajı, yeni koleksiyonunda neon renkli 3D çiçek figürleri ile modern bir sunuma dönüştürüldü.
Bu yepyeni ve benzersiz koku ailesinin vücut spreyi, losyonu, rollerball ve pafümü baharda tazelenmek için mağazalarda sizleri bekliyo
r!

Victoria's Secret, iç çamaşırı ve güzellik ürünleri konusunda lider bir marka olarak modadan ilham alan modern koleksiyonları, prestijli parfüm ve kozmetikleri, tanınmış süper modelleri ve dünyaca ünlü defileleri ile alanındaki öncülüğünü sürdürüyor. Limited Brands grubuna dahil olan Victoria's Secret, 1000'den fazla iç çamaşırı ve güzellik mağazası, ürün katalogları ve VictoriasSecret.com internet sitesi üzerinden satış yaparak müşterilerinin diledikleri yer ve zamanda alışveriş yapmasına olanak veriyor.

KAŞLA GÖZ ARASINDA
Yüz güzelliğinin en önemli öğelerinden biri olan kaşlar, yüz ifadesi ve bakışların etkisinde büyük rol oynar. Kaşlar, bu sezon sonbahar-kış makyajında hiç olmadığı kadar ön planda!
İnce ya da kalın, doğal ya da daha belirgin, etkileyici ve karakteristik…
Elbette kaşları tamamlayan göz makyajı da bir o kadar etkili olmalı. Siz de Oriflame’in yeni koleksiyonunda yer alan kaş ve göz ürünlerini keşfetmeye hazır mısınız?

Yüz ifadenizi etkileyen ve bakışlarımızı bütünüyle değiştiren kaşlarımızı şekillendirirken, bazı ufak detaylara dikkat etmemiz yeterli.

KAŞLARDA DOĞAL DOLGUNLUK:
2 renk tonuyla doğal kaş görünümü veren, vaks ile kaş şeklini sabitleyen Kaş Seti tam da size göre…

KOLAY UYGULANAN YOĞUN RENKLER:
Pürüzsüz dokusu ve yoğun renkleriyle göz makyajında istenilen görünümü yaratan, gözün alt iç kısmına da rahatlıkla uygulanan Göz Kalemini çantanızda bulundurun.

KAŞ VE KİRPİKLERE GÜÇLÜ BAKIM: Lash Revive Kompleks ile kirpik ve kaşların canlılığını artıran, besleyerek güçlendiren Jel, farklı ve etkili…

KİRPİKLERDE UZUNLUK VE HACİM ETKİSİ:
Kirpiklerinize istediğiniz görünümü vermeyi sağlayan Maskara. İnce başlığı çevirin, kirpikleriniz uzasın: kalın başlığı çevirin, kirpikleriniz dolgunlaşsın

Doğa tutkunlarına özel teknolojik aksesuarlar !
SBS imzasını taşıyan ve Türkiye'de Aksoy Bilişim güvencesiyle sunulan ürünler, doğada uzun saatler geçirenlerin farklı ihtiyaçlarına yanıt veriyor. Akıllı telefonlar için özel cebi bulunan sırt çantası ve powerbank olarak da kullanılabilen LED lamba gibi ürünler, doğa sporlarından alınan keyfi ikiye katlıyor.

İtalya'nın önde gelen mobil aksesuar markası SBS, doğa sporları ile uğraşırken teknolojiden mahrum kalmak istemeyenlere de özel ürünler sunuyor. SBS distribütörü Aksoy Bilişim güvencesiyle Türkiye pazarına sunulan ürünler, Turkcell Flagship mağazaları, turkcell.com.tr ve Şengüller Turkcell İletişim Merkezleri'nin yanı sıra ülke genelindeki seçkin aksesuar mağazalarından temin edilebiliyor.
Telefonlar için özel cepli sırt çantası
Şık tasarımı ve hafif yapısı ile doğa yürüyüşleri yapanların en yakın arkadaşı olmaya aday SBS spor sırt çantası, bel klipsi ile vücudun adeta bir parçası haline geliyor ve hareketleri kısıtlamıyor. Çanta, akıllı telefonlar için geliştirilen özel cebi ile de fark yaratıyor. 5,5 inç ve altındaki ekran büyüklüğüne sahip akıllı telefonların konabildiği bu cep, cihazın dokunmatik özelliklerinin de kullanılmasını sağlayarak, özellikle yürüyüş sırasında GPS ve diğer uygulamalardan yararlanmaya yardımcı oluyor.
Maceranıza müzik eşlik etsin
Doğadaki macerasına müziğin de eşlik etmesini isteyenler için geliştirilen SBS Bluetooth hoparlör, IPX4 standardındaki suya dayanıklı yapısı ile dikkat çekiyor. 10 metreye kadar kablosuz müzik keyfi sunan 5W çıkış gücüne sahip ürünün üzerinde, gelen telefon çağrılarını yanıtlamak ve sonlandırmak için butonların yanı sıra 3,5 mm'lik jak girişi yer alıyor. Askı kayışı ise ürünün bileğe takılarak taşınmasını kolaylaştırıyor.
Hem lamba hem powerbank

4W gücünde LED lambası bulunan bu ürün, akıllı telefonlar için şarj kaynağı olarak da kullanılabiliyor. Üç farklı güçteki aydınlatma moduna ek olarak SOS modu da bulunan ürün, lamba olarak kullanıldığında 5 bin saate kadar çalışabiliyor. Plaj akşamlarındaki eğlenceleri ya da kamp yerlerini karanlıktan kurtaran SBS LED lamba, 8800 mAh kapasitesi ile akıllı telefonların şarj edilebildiği son derece güçlü bir enerji kaynağı olarak da kullanılabiliyor.
Ultra hafif kafa lambası
Ultra hafif yapısı ile tırmanma gibi ekstrem sporlarla uğraşanların yanı sıra koşucuların da kullanabileceği SBS LED kafa lambasının SOS dahil dört farklı aydınlatma seviyesi bulunuyor. 3 adet AAA pille çalışan ürün suya dayanıklı ve 3W gücünde. Fiyatlar: Hoparlör: 149.90, Led lamba: 199.99, Kafa lambası: 79,90, Spor Çanta: 199.99 TL.


Parker'den Kadınlar Gününe Özel
Teknolojik devrimleri ve yorulmayan yaratıcılığı ile “Lüks Yazım” kategorisinde her zaman öncü olan PARKER, Kadınlar Gününe özel çağdaş el işçiliği ile hazırlanmış PARKER Sonnet Contort Mor Cisele’i sunuyor.
PARKER Sonnet Contort Mor Cisele 1.200 TL.

Özdilek bornozlarıyla banyo sonrası keyif molası
Kaliteli, yenilikçi ürün ve hizmetleriyle ev tekstili sektörünün nabzını tutan Özdilek, banyo sonrası saatlerinizi daha keyifli hale getiriyor.

Kaliteli ve şık tasarımlara sahip Özdilek bornoz takımları, yumuşak dokusuyla kullanıcısının banyo keyfine keyif katıyor. Her yaşa ve her zevke hitap eden ürünleriyle yaşadığınız her anı özel kılan Özdilek, yepyeni bornoz koleksiyonuyla takipçilerinin beğenisini kazanmaya devam ediyor. Özdilek bornozlarıyla banyo keyfi bir başka...
Banyo sonrası saatleri daha keyifli hale getiren Özdilek, sezonun öne çıkan renklerinden oluşan yeni bornoz koleksiyonuyla takipçilerinden tam not almaya devam ediyor.
Dayanıklılığı, yumuşaklığı ve yüksek emicilik özelliğiyle konforlu ve uzun süreli bir kullanım ömrü sunan Özdilek bornozları, banyo keyfi sonrasında rahatlık arayanların ilk tercihi oluyor. Öte yandan kullanıcılar, Özdilek'in ring ipliğinden özel olarak dokunmuş yüzde yüz pamuk bornoz takımlarını Özdilek departman mağazalarında, yetkili satış noktaları ve www.ozdilekteyim.com 'da rahatlıkla bulabiliyor.

PUMA, YENİ KOLEKSİYONU GOLD PACK'İ TANITIYOR!
PUMA, Yeni Sezonda Kadın Koşu, Antrenman ve Spor Giyim Koleksiyonuyla, spor salonlarındaki tarzınızı defile podyumlarına taşıyor.

Global Spor Markası PUMA, 2016 Sonbahar-Kış sezonuna damgasını vuracak Koşu, Antrenman ve Spor Giyim koleksiyonu Gold Pack'i görücüye çıkarıyor. Gold Pack Koleksiyonu, cesur, kendine güvenen ve sınır tanımayan kadınların farklı ihtiyaçlarına hitap eden tasarım yelpazesiyle, hem spor performans giyiminin, hem de modanın sınırlarını zorluyor.
Koleksiyonun geneline hakim olan altın, siyah ve beyaz renkler, şık tarzı ve sokak zarafetini yansıtıyor. Altın şıklığıyla baştan yaratılan diğer PUMA modelleri arasında Pulse XT Gold ve Suede Platform Gold yer alıyor. Hem iç hem de dış mekan antrenman faaliyetlerinin vazgeçilmez ayakkabısı Pulse XT, çok hafif ve dinamik olma özelliğinin yanı sıra, altın renkleri içeren tarzıyla cesur ve korkusuz duruşunuzu daha da pekiştiriyor.
Bir diğer Gold Pack tasarımı olan Suede Platform Gold ise, PUMA'nın klasik Suede modelini, yeni kalın tabanı ve altın kaplama detaylarıyla güçlendiriyor. Yaldız kaplama sanatından ilham alan koleksiyon, başta altın renkli PUMA logolu PWRSHAPE Forever sporcu atleti olmak üzere, benzer tarzdaki pek çok tekstil ürünüyle tamamlanıyor.
Gold Pack Koleksiyonu, Eylül ayından itibaren PUMA mağazalarında satışa sunuluyor.


COLUMBIA YAĞMURLUKLAR İLE YENİ SEZON MACERASI BAŞLIYOR!
Outdoor severlerin vazgeçilmez markası Columbia, Outdry Extreme ve Omni- Tech serisi yağmurluklar ile Bahar aylarının değişken hava koşullarına meydan okuyor.
Sonbaharı özleyen macera tutkunlarının doğada yapacağı uzun yürüyüşler düşünülerek tasarlanan yağmurluklar, şık tasarımları ile şehir hayatına mükemmel uyum sağlıyor.
Columbia'nın en radikal teknolojilerinden OutDry Extreme, mikro membranları ve özel kanalları ile nemi hızla tahliye ederken özel teknolojisi sayesinde dışarıdan su geçirmiyor.
OutDry Extreme serisinde, mutlak su geçirmez membran ürünün dış kısmında yer alırken iç astarında kullanılan nefes almaya olanak sağlayan ter emici kumaş kuru kalmayı sağlıyor.
Yumuşak ve cilt dostu astarı ile üst düzey konfor sağlayan seride tüm dikiş noktaları ve LightRailTM fermuarlar su geçirmez olarak tasarlandı. Suya dayanıklı ve nefes alabilir Omni Tech teknolojisine sahip yağmurluk modelleri ise, mikro delikli membranı sayesinde sıcak hava ve nemin dışarı atılmasına yardımcı olurken, dışarıdan da soğuk havanın içeri girmesini engelliyor.
Farklı renk seçeneklerine sahip Columbia yağmurluklar ile yeni sezonda şık ve konforlu olmak elinizde.
Teknoloji ve şıklığı bir arada sunarak kullanıcılara maksimum konfor sağlamayı hedefleyen Columbia yağmurluklar bu sonbaharda da yağmur kalkanınız olacak.
Outdry Extreme serisine seçili Columbia mağazalarından ve www.columbia.com.tr'den ulaşabilirsiniz.


Bira keyfini, en yakışan Crate and Barrel bardakları ile çıkartın!
Crate and Barrel, geniş ürün yelpazesinde yer alan yedi farklı tarzdaki bira bardağı alternatifleriyle, bira keyfinizi tamamlıyor.


Birçok farklı birayı, artık ülkemizde de bulmak mümkün. Özel seçim biranızı, doğru bardakla içmek de bir o kadar önemli… Özel formuyla beğeni toplayan Buğday Birası Bardağı, Hefeweizen biranızın içindeki limonumsu tatları daha fazla hissetmenizi sağlarken, kıvrımlı olmasıyla dikkat çeken Ayaklı Pilsner Bardağı, Lager ve Pilsner biralarına özel olarak köpükle dengelenmiş bir lezzet sunuyor.
Crate and Barrel’ın Portland Bira Bardağı, özel şekli ile karbonasyon oluşumunu içinde saklıyor.
Daha çok hava kabarcığının üst kısma çıkmasına imkan veren bu uzun bardak, Lager biralara eşlik etmek için ideal bir alternatif oluyor. Oldukça ince bir alt kısma sahip Craft Bira Bardağı, Rye, Kölsch ve Bock biralarındaki taze ve maltlanmış lezzetleri daha iyi hissetmenizi sağlıyor.
Stout ve Ale biralar için Krouvl Mug’ı ve Taçlı Pint Bardağını tavsiye eden Crate and Barrel, klasik pub bardaklarından esinlenilen pint’i aynı zamanda IPA bira sevenlere de öneriyor.
Tüm zarif içimli biralar için iyi bir seçim olan Blonde Bira Bardağı ise, özellikle malt tatları damaklarda daha fazla ortaya çıkarıyor.


Crate and Barrel, hem damak tadına hem de zevkine düşkün bira tutkunlarını, farklı bira türlerine özel bardak alternatifleri için Zorlu Center, Akasya, İstinyePark, Ankara Next Level mağazalarına ve www.crateandbarrel.com.tr adresine bekliyor.

Re-Kånken, Türkiye'de İlk Kez Vakkorama'larda...
Vakkorama'nın cool, dinamik ve özgün ruhu, İsveç'in dünyaca ünlü ikonik sırt çantası Kånken'in yepyeni modeli Re- Kånken ile birleşiyor. Kånken Classic ve Kånken No.2'den sonra kimyasal kullanımını minimalize ipliklerle üretilen, tamamen organik ve %100 geri dönüştürülebilir yeni sırt çantası Re-Kånken, 11 yepyeni rengiyle Türkiye'de ilk kez ve lansman dönemi olan Eylül ayı boyunca sadece Vakkorama'larda satışa sunuluyor!

Türkiye'de ilklerin markası olan ve özel koleksiyonları gençlik enerjisiyle buluşturan Vakkorama, oldukça özel bir ürün olan %100 geri dönüştürülebilir materyali ve organik yapısı ile dikkatleri çeken rengarenk Re- Kånken çanta koleksiyonu ile cool, dinamik ve özgün ruhunu yansıtıyor.

Spindye tekniği ile yaratılan Re- Kånken, kimyasal kullanımını en aza indirgeyen ipliklerle üretilerek daha yaşanabilir bir dünya sağlıyor. Dünyanın en çevre dostu çantası Re-Kånken, 11 farklı rengi ve tasarımındaki minimal değişikliklerle Kånken'in cool fan kitlesini Vakkorama'larda yepyeni bir çılgınlığa davet ediyor.

Sezonun sırt çantası trendine yeni bir yorum katan Re- Kånken'in farklı modellerinin yanı sıra Vakkorama imzalı ürünler ve dünyaca ünlü markaların en hit tasarımları, Vakkorama çatısı altında buluşuyor.

Anneanne Sandıkları Günümüzün Kıymetli Dekoratif Eşyası Oldu.
Tahtakale hanımların önemli alış veriş çarşılarının başında geliyor.
Plaklarda, fotoğraf makinesine film kullanımında olduğu gibi sandık kullanımında da eskiye dönüldü.

Tahtakale'de bulunan sandık satıcıları kendi imalatları ahşap sandıkların önceki yıllarda sadece çamaşır koymak, genç kızların çeyizlik eşyalarını saklamak için satın alınırken şimdilerde dekoratif amaçlı ve üzerine oturup puf gibi kullanıldığını belirtiyorlar.
100 TL den başlayıp 2500 TL ye varan fiyatlarla satılan sandıklar, üzerinde ki oyma işler, sedef kaplamalara göre fiyatlanıyor. Sandık yapımında çam, ıhlamur, ceviz ağacı kullanılıyor, sedefler kakma, diğerleri gomalak cila ile renklendiriliyor. Ebatları bir metre boy, yükseklik 55 cm olan sandıklar her evin ihtiyacı olduğu, baza gibi kullanıldığı pratik kullanımıyla tercih edildiği belirtiliyor.

Sonbahar Ayları Uçurtma Uçurma Zamanı
Babalar, dedeler çocukluklarını çocukları ve torunlarıyla beraber yeniden yaşamak isteyenler bahar aylarında rüzgârlı havanın tadını çıkarmak amacıyla uçurtma satan dükkânlara koşuyorlar.
Piknikler de yüksek tepelerde baş tutularak yükselmesi sağlanan uçurtmalar, göğe salınıyor, keyifle seyrediliyor.
Tahtakale Uzunçarşı no 177 de hizmet veren Yavuz Oyuncak, 5 yaşından başlayıp yetişkinlere kadar herkesin uçurtma uçurabildiğini belirten Ahmet Ünal, genellikle paraşüt bezi kullanılarak yapılan uçurtmaların sök tak olduğunu taşınmada kolaylık sağladığını söylüyor.
Uçurtma çeşitleri arasında en çok rağbet görenlerin çizgi film karakterleri, gülen yüzler olduğu, modeller de ise çitalılar, renkler, üçgen, altıgen tercih ediliyor. Taşınması kolay, montajı pratik olan demonte uçurtmalar, yağmurdan ıslansa bile bozulmuyor. Uçurtmanın büyüklüğüne göre 30-40 veya 80-100 metreye kadar ipi de uçurtma ile birlikte veriliyor. Çitalı bir uçurtmanın fiyatı toptan ve parkende olarak 5 - 10 TL arası değişiyor. Yavuz Oyuncak Uzunçarşı No 177 Tahtakale Eminönü. Tel: 0(212) 519 37 49

Unutulan ahşap fıçılar yeniden günlük hayatımızda!
Fıçılarda cam, plastik, metal, toprak saklama kapları ahşabın yerini almışken sağlık, aromatik kazanç ve dekoratif özelliği nedeniyle ahşap fıçılar çeşitli modellerle eski saltanatına kavuşmaya yeniden başladı.
İstanbul Eminönü, Tahtakale'de sabocıların yanında yer alan ahşap fıçıcılar günümüz koşullarında zeytinyağı, alkollü içecekler, ayran, salgam suyu, turşu, yoğurt için ürettikleri ahşap fıçılar rağbet görüyor.
Kestane ve meşe ağacından yaptıkları musluklu, musluksuz ahşap fıçılar ise bar tezgahı üstünde veya daha büyük ebatlı olanları masa, sehpa gibi dekoratif amaçlı kullanılıyor.
Fıçıların yapımında şarap ve alkollü içecekler için Kastamonu Küre birinci sınıf meşe ağacı kullanılırken, şalgam suyu, turşu, zeytinyağı için üçüncü sınıf Demirköy meşesi tercih ediliyor. Ayrıca tereyağı, süt kovaları için köknar, fındık ağacı kullanılıyor. Bilhassa taze meyve fermantasyon geçirmiş ürünler, meşe ağacı fıçılarında ağacın kendine özgü aroma ve rengi ürünün bünyesine geçerek farklı tat kazanmasını sağlıyor.
Dekoratif görünümlü kestane ağacı fıçılar 200 TL, diğer günlük kullanım meşe, köknar ağacıu fıçılar 250 ila 325 TL arası fiyatlanırken, ebatlara göre yayık, kova, saksı fıçı, masa, sehpa amaçlı çeşitli fıçılar gibi çok çeşitli ahşap sıcaklığı yaşatan objelerle unutulan değerler, yeniden günlük hayata kazandırılıyor.

Tahtakale'de Yok Yok, Çarşı Çok Değişti Çoook!
Bir zamanlar hanımların erkek çokluğundan adım artmaya çekindikleri Tahtakale'nin daracık sokakları, günümüzde değişen koşullar nedeniyle kadınların gözde alış veriş mekânları haline geldi.