anasayfagezisergiolaylarunlulernostaljifotosakasihirligazetebiyaografi

Abant
Acarlar Gölü
Adatepe
Adana
Adrasan
Afyon-Gazlıgöl
Ağva
Akçakoca
Akçay
Akyaka
Alaçatı
Alanya
Altınoluk
Altınova
Amasra
Amasya
Anadolu Feneri
Anadolu Kavağı
Anamur Bozyazı
Ankara
Antalya
Aphrodisias
Armutlu
Assos
Avşa Adası
Ayaş
Ayvalık
Babakale
Bafa Gölü
Bandırma
Bağırganlı
Balıkesir
Bayramoğlu K.C
Belek-Kurşunlu
Bergama
Beşkardeş
Beykoz
Beynam-Köprü
Beypazarı
Bilecik-Söğüt
Bodrum
Bolu-Gölcük
Bozburun
Bozcaada
Bördübet
Burgazada
Bursa
B.Kemikli Burnu
Büyükçekmece
Cumalıkızık
Cunda Patriça
Çanakkale
Çandarlı
Çamlıdere
Çıralı-Olimpos
Çiftlik-Bayır
Çiftlikköy
Çilingoz Yalıköy
Çomakdağ K.
Çorum
Çökertme
Dalaman
Dalyan İztuzu
Datça
Demre-Myra
Denizli
Devrek
Didim
Dikili
Dilek M.P Karine
Dim Çayı
Diyarbakır
Domuz Çukuru
Döşemealtı
Düzce
Eceabat
Edirne
Efes Antik Kenti
Eğirdir
Ekincik
Enez
Erdek-Kapıdağ
Erikli
Ermenek
Eskihisar
Eskişehir
Fethiye
Finike
Foça
Garipçe Köyü
Gazipaşa
Gebekum
Gedelek Köyü
Gelibolu
Gerede-E.tepe
Geyikli-Dalyan
Gideros Koyu
Göcek
Gömbe Yaylası
Gölcük-Birgi
Gölyaka Kardüz

Göynük
Gümüşlük
Gümüştepe
Gelibolu Güneyli
Güney Şelalesi
Güre
Hatay
Hayıt B. Knidos
Hisarönü
Hurma Sahili
Ihlara Vadisi
Ildırı - Erythrai
Ilıca-Şifne
İassos
İçel (Mersin)
İğneada
İnbükü Koyu
İstanbul
İzmir
İznik
Kalkan Kaputaş
Kalkım Kazdağı
Katrancı Koyu
Kapadokya
Kapuzbaşı
Karaburun
Karagöl Taşlıca
Karamaka
Kaş-Kekova
Kayaköy
Kaynaşlı Topuk
Kazdağı-A.Dere
Kefken-Cebeci
Kemaliye(Eğin)
Kemer-Olimpos
Kerpe
Kınalıada
Kırkpınar S.Gölü
Kıyıköy
Kilyos
Kızılcahamam
Kilyos
Koçarlı Cincin
Konya
Kömür Limanı
Köprüçay
Köyceğiz.G
Kula
Kumburun
Kumluca
Kuşadası-Çine
Kuşça Beldesi
Kütahya
Labranda
Maden Deresi
Mandalya Körfz.
Mardin
Marmara Ereğli
Marmaris
Maşukiye
Mazı
Meke Gölü
Milas Euromos
Mudanya
Mudurnu
Mürefte
Nallıhan
Nazarköy
Nemrut Dağı
Orhaniye
Ortahisar
Oylat-İnegöl
Oymapınar Brj.
Ölüdeniz
Ören
Patara-Kınık
Phaselis
Polonezköy
Poyrazlar Gölü
Prens Adaları
Rumeli Feneri
Safranbolu
Saitabat Şelale
Saklıkent
Salda Gölü
Samandere Ş.
Sandras Dağı
Saraylı Köyü
Sarıgerme
Sardes
Saros Körfezi
Selçuk-Efes
Selimiye
Sığacık
Side-Manavgat
Silifke-Y.Koyu
Silivri
Sinop-Gerze
Sivas Divriği
Soğanlı
Sokakağzı
Söğüt
Sultaniye
Suuçtu Şelalesi
Sünnet-Sülüklü
Spil Dağı M.P.
Stratonikaie
Şile
Şirince
Tahtakuşlar K.
Taraklı-Çubuk
Tarsus
Taşkale
Taşucu
Tekirdağ
Terkos Gölü
Tire
Tokat Zile
Trabzon
Trilye
Truva
Türkbükü
Turunç
Uçmakdere
Uluabat Gölü
Uludağ
Umurbey
Urfa-Harran
Urla Karaburun
Uşak
Uzunkum İbrice
Uzunya Dalia K.
Üçağız Kaleköy
Varda Köprüsü
Yalancı Boğaz
Yalıkavak
Yalova
Yalvaç
Yedigöller
Yeniköy Köyü
Yenipazar
Yenişehir
Yeşilyurt
Yörük Köyü
ZekeriyaköyDış Cephe Kaplama

Artan sokak yaşam gürültüsü, istikrarsız geçen mevsimler, aşırı sıcak, soğuk hava ve yağışlar ev sakinlerini yeni ve kalıcı önlemler almaya zorluyor.

Bunlardan bir yenisi de yıllara meydan okuyan, iklim koşullarına dayanıklı, yeni vinil dış cephe kaplaması
Isınma ve serin havanın sağlanmasında artan maliyetler, bina cephelerinde iklim şartlarından oluşan kirlenmeler, çatlaklar ve buna bağlı yıpranmalar düşünüldüğünde uzun süre bakım gerektirmeyen, dayanıklı, ekonomik cephe kaplamalarına ihtiyaç duyuluyor. Sık sık boyanan dış cephelerde sadece görüntü estetiği sağlanırken, güneş ve nemle oluşan yüzey kabarmaları, sıva dökülmeleri, renk solmaları boyalı cephelerde sürekli yeni masraf çıkarıyor. Islanan cephe yüzeyleri bina içine nem yaparken, güneş gören yüzeylerde binanın ısınması içeriye etki yapıp geç soğumaya neden olan sıcaklığın yayılması, güneş etkisini kaybettikten sonra bile bina içinde ki yaşamı olumsuz etkiliyor. Tüm bu sorunlara çözüm olarak uygulanmaya başlanan Pak Siding vinil dış cephe kaplaması binaları sıcak ve soğuktan, nemden, gürültüden izole edip huzurlu, ekonomik, estetik ortamlar sağlıyor.
Vinil ile kaplanan yüzeylerde cepheye vuran güneş, yağmur, soğuk rüzgarları kaplama malzemesi karşılarken arada kullanılan diğer malzemeler bina koruması yapıyor. Bu şekilde oda ısıtma ve soğutması için kullanılan enerji için tasarruf sağlanırken bina çevresinde oluşan rahatsız edici ses ve gürültü kirliliğinden olumsuz etkilenme azalıyor. Estetik ve yenilenmiş görünüme kavuşan binalar için uzun ömürlü bir koruma sağlanıyor. Buna bağlı olarak son yıllarda başarılı bir uygulama ile yaygınlaşan vinil Pak Siding dış cephe kaplama ile modern, estetik, pratik yaşam kalitesinde artış gözleniyor.
Merkezi Konya da bulunan dev tesislerde üretilen malzeme İstanbul, İzmir, Ankara, Konya bölge müdürlükleri ile yurt geneline yayılırken Ortadoğu, Asya, Avrupa ülkelerinin aradığı, 2000 yılından itibaren Rusya da da üretimine başlanmış.

Özellikler:
Uzun ömürlü olan Pak Siding malzemesi bakım ve onarım gerektirmediği gibi kolay temizlenme özelliğine sahip, yıllar sonra bile ilk gün güzelliğini koruyor. Estetik ve modern görünümü ile bulunduğu alanı güzelleştirirken tuğla, beton, ahşap veya çelik konstrüksiyon üzerine tek yada çok katlı binalarda kolay nakli ve kısa süreli montajı ile tercih ediliyor.
Bilhassa Amerika'da zorlu hava şartlarına göğüs geren, güneşten gelen ültraviyole ışınlarına karşı dirençli olan malzeme ses ve ısı yalıtımı sayesinde ısıtma, soğutma masraflarını minimuma indirerek daha sessiz huzurlu iç atmosferler sağlıyor.
Değişik ihtiyaçlar için çeşitli renk ve seride üretilen Park Siding evin tarzına, yapısına, kullanıcının zevkine göre belirleniyor. Clasik, Prestige ve Elegant serisine sahip malzemede renk, desen, ve doku farkları bulunuyor.

Kaplama işlemi
Beyaz, kirli beyaz, bej, krem, sarı, gri, yeşil, pembe, mavi, toprak, ten, renk seçenekli, hafif, pratik, kolay taşınma, kaplandığı alanda binanın nefes almasını sağlayan, her türlü hava koşulunda montajı kısa sürede yapılabilen, her detayı çözümleyecek profil seçeneğine sahip olan malzeme kaplanacak yüzeye göre hesaplanıp taşınıyor. (Tüketiciler için özel renk üretme imkanı varsa da, yardımcı profil, dikey kaplamalarda standart renk beyaz kullanılıyor).
Duvar, hava sirkülasyonunu sağlayan özel nem ve buhar dengeleyici, yalıtım malzemesi, ahşap çıta ve Pak Sidink malzemesini kaplamak üzere bina cephesine metal iskele kuruluyor.
Gerekiyorsa, yüzeyde bulunan monte edilmiş klima gibi malzeme çıkarılıyor veya çıkarmadan çevresi kaplama yöntemi uygulanıyor. Fırınlanmış ve karınca, kurt, böcek gibi haşarıya karşı özel ilaçlı maddeyle kaplanarak ömrü uzatılmış 3x5 cm enindeki (Empireli) çam ağacı kalaslar 8 cm lik vidalarla matkapla delinen yüzeye 5 cm dübel takılarak 50 cm aralıkla vidalanıyor
Yüzeye sağlamca monte edilen ağaç şerit kalaslar arasına ısı, ses kaybına karşı standart ebatlı strafor yüzey maddesi sıkışma ile aralıksız konarak kaplanıyor. Ahşap malzeme ile aynı seviyede olan strafor üzerine bu defa binayı dıştan gelen neme karşı korurken, aynı zamanda içerde oluşabilecek buharlaşmayı dışarı geçirebilen, böcek ve haşarının yüzeyde yuva yapmasını, yerleşmesini önleyecek ilaçlı, hava geçer, su geçmez, birden alev almaz, muşambalı özel kumaş (Taybek) zımbalanıyor. Son kaplama malzemesi vinil Pak sidink yerine uygun ölçüde göre kesilerek birbirine yukardan aşağı kelepçe sistemi ile sıkıca geçmeli olarak kaplanıp 3 cm lik paslanmaz vidalar kullanılarak vidalanıyor. Bu kaplama sırasında pencere pervazları, kapı çevresi sert plastik, yardımcı aparat ve profillerle kapatılıp, köşeler rozet adı verilen köşebentler ile gönyelenerek, sabitleniyor. Kapı, pencere üstlerine söve, altlarına şerit J kanalı konuyor, saçak altı için sovit, süslü profil malzemesi kullanılıyor. Tüm kaplama işi bittikten sonra bu defa cephe, iskele sökülmeden önce yukardan aşağı tüm delik ve kaplama aralıkları böcek, su damlası girmemesi için silikonla doldurularak hiç açık nokta bırakılmıyor.

Usta Gözüyle
6 yıldır dış cephe kaplama işi ile uğraşan Hüseyin Çay ev sahipleri binaları korumada vinil kaplamaya yöneldiklerini, bu yöntemde kullanılan malzemenin koku yapmayan, hafif, göze hoş gelen görünüşü ve büyük tasarruf sağlaması nedeniyle tercih edildiğini belirtiyor. Yağış olmadığı yılın her günü ekibi ile kaplama işi yapabildiklerini söyleyen Kaplama Operatörü Hüseyin Çay bu uygulamada yakıttan % 40 tasarruf sağlandığını, hızlandırılmış yaşlanma uygulanan malzemenin tüm testler sonunda 50 yıl bozulmadan dayanma görevi yapabileceğini belirtiyor. Kent içi binalarda olduğu kadar yazlık evler ve konaklama tesislerinde de tercih edilen kaplama sisteminde, bina cephesinin konumu ve durumuna göre metre kare üzerinden fiyatlanıyor. Kaplama yapılacak yüzeylerde çok pencereli cephelerin uğraştırdığı, çıkıntılı yüzeylerde kesilmelerden doğan malzeme kaybı olabileceği, yerine göre iskele kurulmada yaşanan zorluklar göz önüne alınırken kaplamada ortalama 40- 45 milyon + KDV fiyat uygulanıyor. 300 metre kare cepheler 15 gün içinde, 100 metre kare yüzeylerde 4 günde bitirilip iskele sökülüyor.
İstanbul'da 20 -25 firmanın kaplama yaptığını anlatan Hüseyin Çay son iki yıldır Amerika'dan sonra Türkiye'de de ilginin artığını, bunda TV reklamlarının etkisinin de olduğunu vurguluyor.
Sopar PVC kapı-pencere sistemleri ve aksesuarları firma yetkilisi Şeref Boyraz, yeni üretilen taş, tuğla, mermer görünümlü malzemelerle veya iki farklı renk vinil kaplamayla binaya uyumlu baca kaplamaları da yapabildiklerini, bu sayede PAK Siding ile giyinen binalar doğa şartlarına karşı korunurken estetik görünümleri ile itibar ve prestij kazandıklarını belirtiyor.
Daha detaylı bilgi için;
Sopar - Şeref Boyraz
Tel no: (0-212) 250 15 18 / 250 10 01
Gsm: 0535 736 55 32
 

© 2001, Sayfadaki tüm yazılar ve fotoğraflar Haluk Özözlü'ye aittir, izinsiz kullanılamaz.

.:Sihirlitur Anasayfaya Dönüş İçin Tıklayınız:.


Ayasofya Mz.
Altınoluk

Bördübet
Cunda Adası
Cunda Adası Pazarı
Cunda'da Taverna

Alaçatı
Gökçeada
Kerpe
Pembe Kayalar
Rumeli Feneri
Garipçe Köyü
Vatozlar
Çayağzı Köyü
Suuçtu Şelalesi
Uluabat Gölü
Ortaköy
Sultanahmet Myd.
Kapalı Çarşı
Mısır Çarşısı
Çiçek Pazarı
Hayvanat Bahçesi
Pamukkale
Pamukkale Eğlence
Karaca Arboretum
Sarıyer Börekçisi
Turşucu Hacı Salih
Pulculuk
Filateli'de Sanat
Asım Can Gündüz
Tanker Yangını
Dondurma Show

 
Saat Kuleleri
Kuş Cennetleri
Antikalar
Fotoğrafçılık
Halılarla Türkiye

Yol Boyu lezzet

Kartpostallar
Köprüler
Deve Güreşi
Kuş Sarayları
Kaleler
Bacalar
Deniz Fenerleri
Zil Dünyası
Hediyelikler
Sembollerle Anadolu
İstanbul Heykelleri
Çeşmeler
Kapalıçarşı

 
Sağlık
Denizin Sırları
Mangal Kömürü
Patchwork
Yumurta Şapkası
Çerez Haritası
Turşu
A La Minute
Yel Değirmenleri
Bal
Dilimizdekiler
İstanbul Boğaz Geçişi
Kum Midyesi
Dekorlar
Yapılacak İşler
Hırka-i Şerif
Kutsal Emanetler
Sigortalı Hayat
Türk Hamamı
BlueJean Çanta
Cephe Kaplama
Kumaş Klasiği
Pat Pat
Sebastian Bach Konseri
Çarpıcı Resimler
Korkuluklar
Mavi Yolculuk

Kamp - Karavan
Damla Sakızı
Mısır Çarşısı
Pulculuk (Filateli)
Neşejoy Fashion Line
Masal Butikler
Bogaz Turu

Deniz Malzemesi

Antikacılar Pazarı
Çukurcuma Zamanı
Horhor Antika Çarşısı
Şapkacı Madam Katia
Piknik Alanları

Kent Kuşları
Zeki Müren Sergisi
Sarımsak Baş Tacı

Kahveler Çaybahçeleri
Victoria's Secret 2015
Victoria's Secret 2016
Victoria's Secret 2017

Pera'nın Heykelleri
Pera Duvar Resimleri
Pazarlar
Kızkulesi Gezisi
Levrek ve Tarihi
Dev Gemiler
Çiçeklerin Bakımı
Guguklu Saatler
Karpuzun Faydaları

 
çorba&zeytinyağlılar, sebzeli,etli,yumurtalılar hamur işleri&pilavlar, balıklar, tatlılar...
Mezeler&Salatalar
Balık Yemekleri
Köfteler&Köfteciler
Ekmekler&Fırınlar

 
Şarap, Likör Yapımı,
kokteyller
 

Kitaplık >>
Atatürk Evleri

büyütmek için TIKLAYINGezi yazarı fotoğraf sanatçısı ve gazeteci Haluk Özözlü'nün 18.200 km. yol katederek fotoğrafladığı çok geniş kapsamlı bir çalışma. Kitabı seçkin kitapçılarda bulabilirsiniz.

Anıtkabir Müzesi
Anadolu Med. Mz.
Topkapı Sarayı
Ayasofya Müzesi

Antalya Müzesi

Efes Müzesi
Side Müzesi
Ihlamur Kasrı
Yerebatan Sarnıcı
Dolmabahçe Sarayı
Beylerbeyi Sarayı
İst. Arkeoloji Müzeleri
Mevlana Müzesi
Gelibolu Mevlevihanesi
Sağlık Müzesi
Kariye'nin Müzesi

Lokomotif Müzesi
Sadberk Hanım Müzesi
Rahmi Koç Sanayi Mz.
Pera Müzesi
T.D.İ. Merkezi

Yesemek Açık Hv. Mz.
İst. İtfaiye Müzesi
İş Bankası Müzesi
Beşiktaş JK Müzesi
Madame Tussauds Mz.
Özdilek Balmumu Mz.

Gülse Birsel
Hülya Koçyiğit
Tülin Şahin
Vatan Şaşmaz
Çağla Şikel
Aysun Kayacı
Tan Sağtürk
Gülşen
Doğkan
Nil Karaibrahimgil

Bu sayfalarda günlük yaşamdan komik kesitler bulabilirsiniz.